26.05.2023 Reportáž

B tým si po roce opět zahraje finále! Rakovník doma porazil v nejkratším možném čase!

Hostivařská rezerva přivítala v páteční podvečer na svém hřišti tým Rakovníku, se kterým se utkali v rámci 3. zápasu semifinálové série 2. Ligy – Střed. Přesto že Hostivař od začátku šla odhodlaně za vítězstvím a udělala si v utkání slušný náskok, soupeř naší rezervu trápil až do poslední minuty. Hostivař si ale svůj náskok v závěru pohlídala a v nejkratší možné době postupuje do finále!

SF3, pátek 26.5.2023

6:4

1:0, 3:1, 2:3

RAK

Rakovník

Branky a nahrávky: 11:05 Čejka (Vosátka), 17:26 Chramosta (Vrzák), 19:58 Mareš (Čejka), 23:07 Mareš (Čejka), 34:56 Čejka (Waltr), 37:00 Vrzák (Chramosta, Brož) .
Rozhodčí: Synek, Fingerhut . Vyloučení: 1:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 39 . Střely na branku: 35:23 . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4 .

Drahoš (Paleček) - Přeslička, Minarčík, Vodehnal, Da. Zámečník, Kerouš, Bakoš - Paško, Brož, Vosátka, Čejka, Waltr, Mareš, Do. Zámečník, Vrzák, Chramosta, J. Němeček

Polakovič - Cafourek, O.Tvarůžek, Kubr, Schierl - M.Tvarůžek, Gerlich, Kučaba, Pechanec, Martínek, Sunkovský

Hostivař vstoupila do utkání s touhou i vůlí ukončit semifinálovou sérii v nejkratší možné době. To se jim začalo dařit zhruba od poloviny třetiny, když dokázali svého soupeře přehrávat. V 12. minutě otevřel skóre utkání nejproduktivnější hráč play-off Jan Čejka! Další branka už v první třetině nepadla a Hostivař si tak odnesla do kabin nejmenší možný náskok.

Ve druhé třetině Hostivař pokračovala ve svém náporu, ve kterém byla mnohem efektivnější než v úvodní periodě. Nejprve v 18. minutě zvýšil na 2:0 Jan Chramosta! O dvě minuty později se prosadil Jáchym Mareš A Hostivař šla do trháku! Rakovník ovšem dokázal v 22. minutě odpovědět a brankou na 3:1 snížil Kučaba. V 24. minutě vrátil Hostivaři tříbrankové vedení svojí druhou brankou v zápase Jáchym Mareš! Po druhé třetině svítilo na světelné tabuli skóre 4:1.

Díky náskoku Hostivaře se mohlo zdát, že utkání je rozhodnuto. Opak byl ale pravdou. Hostivař začala kupit ve své obraně chyby a ty soupeř trestal. Nejprve v 31. minutě snížil zpět na rozdíl dvou branek Gerlich. Ten přidal svojí branku po samostatném úniku v 35. minutě a Hostivař tak vedla už jen o jednu branku. Rychlou odpověď na branky Rakovníku dal o třicet vteřin později Jan Čejka a Hostivař měla zpět svůj dvoubrankový náskok. V 37. minutě vstřelil kontaktní branku a svojí druhou v zápase Kučaba a skóre tak bylo 5:4. Dvoubrankové vedení vrátil přesně v 37. minutě Hostivařský Jan Vrzák! Po této brance se už skóre neměnilo a Hostivař si toto vedení pohlídala!

Mužská rezerva poráží Rakovník 3:0 v sérii a po roce se opět zahraje finále! V něm nebude muset nikam cestovat, protože finále se uskuteční v rámci Pražských týmů. Finále proti Rafanům Praha je v plánu ihned příští týden na Stadionu mládeže na Palmovce.

David Waltr (Útočník HBC Hostivař) - Z posledního utkání mám smíšené pocity. Podobně jako v ostatních zápasech play-off můžeme mluvit o spokojenosti v mnoha ohledech, které se nám podařilo vylepšit oproti základní části. Všechny lajny jsou na hřišti platné, můžeme se spolehnout na gólmana a konečně dáváme i góly, nicméně pořád má naše hra spoustu much. Závěrečná třetina se nám tentokrát hrubě nepovedla, zbytečně jsme si přidělali vrásky a málem jsme dovolili soupeři prodloužit semifinálovou sérii. Se štěstím jsme nakonec vedení udrželi a postoupili jsme znovu po roce do finále, což mě pochopitelně těší, ale podobných výpadků se proti Rafanům budeme muset vyvarovat, jestli chceme tentokrát dosáhnout na titul. Poslední krok bude jistě nejtěžší, ale věřím, že každý z nás udělá pro úspěšný reparát maximum.

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

B tým mužů zvítězil po šesté v řadě! Zápas proti Rezervě Kova Praha rozhodly až nájezdy!