31.03.2023 Reportáž

B tým mužů prohrál po třetí v řadě! Na Palmovce nestačil na rezervu Kova!

Mužská rezerva Hostivaře se v páteční podvečer vypravila na Pražskou Palmovku, kde se utkala s rezervou týmu TJ Kovo Praha. Domácí šli brzo do vedení, v průběhu dokázali své vedení navýšit a nakonec i ubránit. B tým tak zaznamenal třetí porážku v řadě.

15., pátek 31.3.2023

KOV

Kovo Praha

2:0

1:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky:.
Rozhodčí: Synek, Živný. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 38 . Střely na branku: 21:26 . Průběh utkání: 0:2 .

Ma.Zeman - Charbuský, Solar, Vršecký, Barczi, Chylík, Lachman, Rabušic, Samec, Šteg, Veselka, Mi.Zeman

Drahoš (Paleček) - Krupka, Petrášek, Němeček, Přeslička, Bakoš, Kerouš - Brož, Minarčík, Vosátka, Waltr, Jirsák, Mareš, Paško, Chramosta, Zámečník

Hostivař chtěla na Palmovce zvrátit svojí nepříznivou formu v jarní části sezóny. To se ovšem nepodařilo a v utkání brzy chybovala ve své obraně, a po samostatném úniku domácího Lachmana šlo Kovo v 3. minutě do vedení. Hostivař pak v 12. minutě měla k dispozici krátkou přesilovku 5 na 3, využít ji ovšem nedokázala a po první třetině domácí udrželi výsledek 1:0.

Ve druhé třetině byl k vidění velmi bojovný hokejbal. Neobešel se i bez pár šarvátek mezi oběma týmy. V 25. minutě darovala Hostivař úmyslným vyhozením míčku ze hřiště svému soupeři přesilovou hru, kterou soupeř dokázal využít. Po nahrávce domácího Barcziho na mezikruží překonal Hostivařského Drahoše v brance Zeman a Kovo odskočilo do dvoubrankového vedení. Tento stav platil i na konci 2. třetiny.

Ve 3. třetině byla vidět velká snaha Hostivaře s utkáním ještě něco udělat. Většina hry se odehrávala v obraném pásmu Kova. I přes to, že Hostivař byla střelecky aktivnější, tak recept na obranu domácích najít nedokázala a Kovo si tak došlo pro cené tři body do tabulky 2. ligy. Domácí zvítězili 2:0.

Hostivařský B tým teď čeká dvou týdenní pauza, po které přivítá na svém domácím hřišti silný tým Rafanů Praha.

Petr Němeček (Obránce HBC Hostivař) – Na jaře se nám nedaří. Do zápasů vstupujeme vlažně a během nich nedokážeme plnit pokyny, které si řekneme. Ztrácíme tak v zápasech, v kterých bychom měli bodovat. Teď nás čekají dva týdny volna, během kterých si musíme vyhodnotit co vše změnit, abychom v dalších zápasech byli úspěšnější.