K pátému ligovému duelu, týden po debaklu v Hradci Králové, odjížděla extraligová Hostivař vlakem do daleké Karviné, opět bez dalších tradičních opor. Prostor tak dostalo opět několik juniorů, kteří hráli v bojovném duelu významnou roli...

Karviná

2:1ss

1:0, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 25:58 Vosátka (Hroch, Fic) .
Rozhodčí: Zbořil, Volkán . Vyloučení: 6:8 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 65 . Střely na branku: 45:30 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1 .

Heczko (Orság) - Pilch, Říman, Růžička, Skyba, Toth, Vašek, Zaremba - Čapka, Diviš, Fárský, Kaluža, Kmenta, Mikeš, Pala, Řehůřek, Rosůlek, Rosůlek, Stromko

Štoural (Skalický) - Dušák, Fic, Kučera, Macek, Novotný, Vaniš - Brož, Čejka, Hroch, Kalaš, Kucharčík, Lhota, Malina, Vosátka, Zyta

Do zápasu vstoupila lépe Karviná a brzy vedla díky přesilovkovému gólu Diviše. Početních výhod bylo v utkání celkově hodně, ani jeden z týmů si ale nevěděl příliš rady ani v těch dvojnásobných.

Stav duelu srovnal v šestadvacáté minutě svým prvním extraligovým gólem junior Josef Vosátka, na jehož trefě měli podíl i teprve sedmnáctiletí Marek Hroch s Tomášem Ficem.

Základní hrací doba už ani přes množství přesilovek další branku nepřinesla, stejně jako pak pětiminutové prodloužení. Rozhodnout tak musela loterie v podobě samostatných nájezdů, ve kterých se na straně Hostivaře prosadil jen Marcel Malina. Bylo to ale málo! Ve čtvrté sérii překonal brankáře Štourala přesnou střelou Adam Pilch, který tak rozhodl o bodu navíc pro Karvinou.

Hostivař i tak slavila v dalekém městě zisk prvního extraligového bodu, na který, věřme, brzy naváže.