10.09.2018 Reportáž

A tým vstoupil do 1.ligy vysokou prohrou v Jihlavě!

Svou premiéru v první lize má nový A tým Hostivaře za sebou! Na půdě favorizované Jihlavy inkasoval osm branek a vstoupil tak do druhé nejvyšší soutěže vysokou porážkou...

1.kolo, neděle 9.9.2018

JIH

Jihlava

8:1

4:0, 3:1, 1:0

Branky a nahrávky: 16:17 Brož (J.Vaniš) .
Rozhodčí: Ščudla, Prudík . Vyloučení: 6:5 . Využití: 1:1 . V oslabení: 2:0 . Diváci: 80 . Střely na branku: 33:23 . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 8:1 .

Humlíček (Koch) - Jiskra, Harasim, Koch, Vávrů, Vilímek - Peschout, Fiala, Střecha, Herman, Danko, Průcha, Riedl, Hlavatý, Král, Bohatý, Růžička

Janovec (od 5.Dušák) - Přeslička, Kerouš, Novotný, Kubeš, Kucarov - Brož, Palička, Kalaš, J.Vaniš, Čejka, Zyta, Krupka, Píša, Jachek

O osudu utkání rozhodl už samotný úvod! Už v sedmatřicáté vteřině putoval po necitlivém vyhodnocení situace rozhodčích za katr Michal Kucarov a chvilku po něm za stejný prohřešek, tedy vyhození míčku mimo hrací plochu, i Jiří Vaniš. Zkušený soupeř si s nabídnutou dvojnásobnou početní výhodou poradil na jedničku a na konci druhé minuty udeřil! Od jihlavských to ale rozhodně nebylo vše! V rozmezí dalších čtyř minut přidali další tři branky a bylo prakticky po utkání! Janovce vystřídal v brance junior Daniel Dušák a v dalších deseti minutách již neinkasoval.

Na 5:0 ale zvýšil už v úvodu druhého dějství Richard Peschout, po jehož trefě ale přišel čas i na první gól z hole hostivařských. V přesilové hře dobře načasoval přihrávku Vaniš, po které vyslal nechytatelný projektil od modré Marek Brož, 5:1! Utkání hru kočky s myší rozhodně nepřipomínalo, domácí tým ale působil mnohem jistěji na míčku a individuálními schopnostmi hostující Hostivař převyšoval. V prostřední části hry ještě dvakrát zaúřadovalo dominantní duo Střecha - Peschout a do kabin tak šel tým z Prahy s šestibrankovou ztrátou.

Na konečných 8:1 zvýšil opět v úvodu třetiny jihlavský Růžička, který tak dal utkání konečnou podobu. Snížit mohl Čejka a posléze v úniku po pravém křídle i Ondřej Palička, ani jeden z nich ale netrefil branku. Hostivař tak vstoupila do nové sezóny v první lize hořkou prohrou 1:8 a v následujícím víkendu ji čeká volno. Další utkání sehraje až 23.září, na půdě dalšího z favoritů, týmu SK Kometa Polička!

Marek Kalaš (útočník HBC Hostivař) - Čekali jsme, že nástup do 1. národní ligy bude těžký, ještě s loňským finalistou a jednoznačně s jedním z favoritů pro letošní sezónu. Věděli jsme, že by to byl tak nějak zázrak udělat v Jihlavě nějaký ten bod, ale všichni jsme doufali, že se nám to může podařit. Naneštěstí začátek zápasu se nám vůbec nepodařilo zachytit a po prvních pěti minutách bylo o zápase rozhodnuto. Jihlava pak už jen kontrolovala průběh utkání. Výsledek nakonec odpovídá hře, Jihlava nás prostě o třídu přejela. Do dalších zápasů musíme zapracovat na spoustě věcí. První zápas nás utvrdil v tom, že tady nám nedá nikdo nic zadarmo, každá chyba na hřišti se trestá. Na druhou stranu v některých fázích hry jsme si ověřili, že hrát se dá s každým. Věřím, že naše výkony půjdou časem nahoru a na jaře s Jihlavou sehrajeme vyrovnané utkání.