17.11.2022 Reportáž

A tým ve vyrovnaném utkání porazil Rakovník a postupuje do dalšího kola Českého poháru!

Ve sváteční čtvrteční dopoledne se Hostivařský A tým vypravil v rámci Českého poháru na půdu aktuálního lídra 2. Ligy Střed - HBC Rakovník. Přesto, že Hostivař po většinu zápasu musela dotahovat, dokázala v závěru využít svůj tlak a přetavit ho v postup do dalšího kola Českého poháru!

ČP3, čtvrtek 17.11.2022

RAK

Rakovník

4:5

2:2, 2:1, 0:2

Branky a nahrávky: 7:00 Lehner(Urbanec), 14:50 Čejka(Hroch), 18:22 Kucharčík(Lehner), 36:30 Čejka(J.Vaniš, Kucharčík), 39:25 J.Vaniš(Čejka, Kucharčík) .
Rozhodčí: Koskuba, Hrubý . Vyloučení: 10:3 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 20 . Střely na branku: 29:33 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5 .

M.Nistor - Cafourek, Molnár, Sunkovský, Tlustý, O.Tvaržek - Gerlich, Kučaba, D.Nistor, Pospíšil, Šíma, M.Tvarůžek

Majerníček (Štoural) - Ilušák, Kučera, Kucharčík, Vodehnal - Čejka, Grepl, Hroch, Lehner, Urbanec, D.Vaniš, J.Vaniš, Vosátka

Hostivař přivezla do Rakovníka velmi mladý tým. V 7. minutě otevřel skóre zápasu Lehner, který je v 17ti letech příjemným překvapením v Hostivařském A týmu. O dvě minuty později v čase 9:09 dokázal domácí Cafourek vyrovnat. Krátce poté poslal Rakovník do vedení Pospíšil. Ještě před první sirénou však dokázal srovnat skóre svojí brankou Čejka a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Na začátku 2. třetiny to byl ovšem opět Rakovník, kdo se dostal do vedení brankou Nistora. Hostivař dokázala opět srovnat v 19. minutě, kdy se prosadil Kucharčík. V závěru 2. třetiny se Rakovník znovu vrátil do vedení a zápletka byla na světě. Domácí si odnesli do 3. třetiny náskok 4:3.

První polovina poslední periody se nesla ve vyrovnaném duchu, ta druhá ovšem patřil Hostivaři! Nejprve v čase 36:30 vyrovnal skóre na 4:4 svojí druhou brankou v zápase Čejka a o tři minuty později v čase 39:25 rozhodl na konečných 5:4 Jiří Vaniš!

Hostivař si tak zajistila postup do 4. kola Českého poháru. Los dalšího kola proběhne začátkem Prosince, utkání se však odehraje až na jaře.