14.06.2021 Reportáž

A tým těsně podlehl v Plzni! O účasti v play-off rozhodne poslední víkend!

A tým přivítal v dalším důležitém utkání na svém stadionu Plzeň, která taktéž, po úspěšném jarním tažení, bojovala o play-off. I Hostivař stále toužila po postupu do vyřazovacích bojů a vzájemný zápas tak mohl mnohé napovědět...

10.kolo, sobota 12.6.2021

3:4

0:1, 1:1, 2:2

PLZ

Plzeň

Branky a nahrávky: 18:35 Čejka (Kucharčík), 41:44 Čejka (Potekhin, Konečný), 44:02 Davídek (Fišer, Kucharčík) .
Rozhodčí: Škrobák, Škrobák . Vyloučení: 5:5 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 60 . Střely na branku: 25:33 .

Štoural (Novotný) - Dušák, Konečný, Kubeš, Kučera, Macek, Novotný, D.Vaniš - Brož, Čejka, Davídek, Fišer, Hroch, Kucharčík, Kalaš, Lhota, Malina, Píša, Potekhin, Urbanec, Zyta

Kráčina (Návara) - Hanuš, Pavlečka, Pokorný, Šilhán, Slanec, Štípek, Ulč - Gřonka, Hurt, Kejř, Kolařík, Kunzmann, Lokajíček, Pauer, Sus, Švarc, Valenta, Vobruba

Hostivař, která se již po zbytek sezóny musí obejít bez zraněného Jiřího Vaniše, vstoupila do utkání poněkud ležérně a Plzeň byla aktivnější. Už v první minutě dostala možnost první přesilové hry, kterou dokázala pár vteřin před vypršením, po nedůsledném vyhození domácího hráče, využít přízemní střelou ze středního pásma! I nadále pak byli hosté aktivnější a na míčku působili sebevědoměji, ačkoliv přímé gólové příležitosti si nevytvářeli. Napomoci jim mohla další přesilovka, Luboš Novotný ale tentokrát zůstal na trestné po celé dvě minuty. Brankář Kráčina v plzeňské kleci příliš vytížen nebyl, ošívat se musel až v závěru periody, v přímém ohrožení se ale neocitl.

První střídání ve druhé periodě naznačilo, že by se hostivařští mohli probrat, byl to ale paradoxně opět soupeř, který po laxnosti v obranném pásmu zvýšil zásluhou Vobruby na 2:0! Inkasovaný gól vlil domácím do žil krev a Kráčina se najednou musel činit! V devatenácté minutě vyřešil Čejka přečíslení jak nejlépe mohl, zbytečně nikoho nehledal očekávanou přihrávkou a z pravé strany brankáře hostí překonal střelou na vzdálenější tyč. Hostivař měla i poté více ze hry a vyrovnat mohla v první početní výhodě, to by ale nesměla chybět tradiční střelba. Se skóre nepohnula ani další vyloučení na obou stranách a Pražané tak i po druhé části ztrácela jediný gól.

Mečouni v úvodu třetího dějství ustáli dohrávané oslabení a poté udeřili. Třetí gól padl nečekaně, hosty ale patřičně uklidnil. Martin Kunzmann navíc poté přidal čtvrtý gól a zdálo se, že je rozhodnuto. Ve dvaačtyřicáté minutě ale využil Čejka přesilovou hru a bylo stále oč hrát. Při hře bez brankáře poté snížil po přistrčení Fišera před brankou pohotový Martin Davídek a do konce utkání v ten moment zbývala necelá minuta. Vyloučen byl poté hostující Hanuš a domácí na posledních dvacet vteřin sevřeli Mečouny v pásmu s dvěma muži navíc. Kucharčík napřáhl na modré a jeho bomba proletěla až do sítě Kráčiny... bohužel, těsně po vypršení hracího času a spolu se závěrečnou sirénou. Gól již nemohl být uznán a Plzeň si tak ze hřiště Hostivaře odvezla výhru 4:3, ale i jistotu postupu do vyřazovacích bojů.

I tým z Prahy má ale stále šanci, ačkoliv matematika mluví jasně! Za tři body musí porazit v tabulce poslední Kovo Praha, Hradec Králové současně nesmí vybojovat proti Pardubicím ani bod! Duel pražských týmů startuje v sobotu, ve 14 hodin odpoledne!