30.10.2021 Reportáž

A tým rozhodl ve třetí části a Piráty porazil! Kucharčík s hattrickem!

Duel s Piráty sliboval parádní podívanou a do areálu si tak tentokrát našlo cestu na devět desítek pozorovatelů. Oba týmy si pro své příznivce připravily na úvod střelecké představení, po kterém brankáři klopili zraky a trenérům na obou střídačkách šedivěly vlasy...

10.kolo, sobota 30.10.2021

6:4

3:3, 0:0, 3:1

HKR

Hradec Králové

Branky a nahrávky: 1:49 Kucharčík (Hroch, Fic), 7:17 Čejka (Kubeš, Dušák), 7:35 Kucharčík (Hroch, Malina), 39:46 Kucharčík (Šťastný), 39:54 Štěpáník (Malina, Čejka), 41:21 Čejka (Kubeš) .
Rozhodčí: Štípek, Záhora . Vyloučení: 4:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 87 . Střely na branku: 22:27 . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4, 6:4 .

Solar (od 15.Štoural) - Dušák, Fic, Kubeš, Kučera, Macek, Novotný - Čejka, Hroch, Kalaš, Kucharčík, Malina, Píša, Šťastný, Štěpáník, Vaniš, Vosátka

Brykner (Dvořáček) - Doležal, Fanderlík, Ježek, Jiřík, Rakovský, Šimek, Zeman, Bacovský, Březina, Černý, Černý, Fiedler, Hrubý, Lux, Šimůnek, Svoboda, Tesař

Skóre otevřel už v osmatřicáté vteřině veterán Bacovský, na jeho gól ale obratem odpověděl o devatenáct let mladší Samuel Kucharčík, který po přistrčení od Hrocha nabral rychlost a jako nůž máslem projel mezi hráči a poradil si i s brankářem Bryknerem! Hostivař byla stále nebezpečnější a těšila se i z první přesilovky, kterou přesnou ranou švihem využil Čejka a Hostivař vedla! A brzy dokonce o dva góly, když Marek Hroch od mantinelu našel volného Kucharčíka a ten se ani tentokrát nemýlil, 3:1! Piráti se ale rychle vzpamatovali a zbytek první části patřil spíše jim. V desáté minutě vyzrál na Solara před brankou nehlídaný Ondřej Lux a půl minuty před úvodní sirénou načapal hostivařského brankáře švihem od modré Svoboda! Gólman domácích opustil klec, přepustil své místo mladšímu Štouralovi a do kabin se šlo za stavu 3:3!

Namlsaní diváci očekávali pokračování gólových hodů, brankostroj se ve druhém dějství ale zastavil, a to i přesto, že se hned čtyřikrát vylučovalo! Štoural zasahoval vícekrát než jeho protějšek, ten ale musel čelit velkým šancím Štěpáníka či Maliny, jehož opakovaný pokus v přesilovce skončil na tyči!

A rozhodnout tak mělo až závěrečné dějství! K nevoli domácích to byl Pirát Březina, který ve druhé minutě usměrnil míček za jinak pozorného Štourala! Hosté po delší době opět vedli, hra ale byla stále otevřená, s šancemi na obou stranách. Kýžené vyrovnání přišlo ve čtyřicáté minutě, kdy se důrazný Kucharčík vyprostil z houfu hráčů a hokejek, našel si volný míček a ležícího Bryknera překonal, čímž dokončil svůj hattrick a pasoval se rázem do role nejlepšího střelce letošní extraligy! Na hosty ale čekal mnohem větší šok, když hned po vhazování putoval od Čejky míček na Marcela Malinu, ten chvilku otálel a poté milimetrově našel hokejku Radima Štěpáníka, který vrátil vedení na stranu Hostivaře, 5:4! Opaření hradečtí hráči se nestihli vzpamatovat, uběhla sotva minuta a půl a hostivařským areálem se nesla další gólová radost! Čejka naznačil přihrávku, zvolil ale nakonec svižnou a nečekanou střelu mezi betony, se kterou si Brykner poradit nedokázal a bylo to o dva góly! Piráti to poté zkoušeli ve čtyřech, pomoci jim mohlo i vyloučení Dušáka půl minuty před koncem, čas ale hrál ve prospěch domácích a ti se tak nakonec mohli radovat z důležitých bodů do extraligové tabulky!

Martin Davídek (HBC Hostivař) - Zvláštní utkání. Chtěli jsme konečně bodový úspěch ve více utkáních za sebou a to se povedlo. Bylo to jako na houpačce, takový živelný hokejbal nahoru dolů. Pohledné akce, hodně gólů, divákům se zápas musel líbit, trenérům méně. Ještě, že už šedivej jsem. Získali jsme tři důležité body a jedeme dál!