13.11.2018 Turnaje

V dobrém rozmaru a s chutí! I přípravce "B" se na dalším turnaji dařilo!

Rozlosování dalších turnajů přivedlo tentokrát hostivařskou přípravku B do známého areálu v Novém Strašecí.Každý z účastních se týmů měl před sebou porci čtyř utkání a Hostíci do toho svého prvního vlétli z velkým elánem.

Soupeři z pražského Kova se na hřišti měli co otáčet, ale na dobře naladěné, a s chutí hrající hráče z Hostivaře to nestačilo. Konečný výsledek zněl 7:3 pro HBC Hostivař.

Hned v následujícím utkání narazili rozjetí Hostíci na domácí hráče z Nového Strašecí. Utkání již bylo ve svém průběhu vyrovnanější, nicméně nebývalá střelecká potence hostivařského mužstva a spolehlivý výkon brankáře znamenaly, že na konci zápasu bylo skóre opět jednoznačné, 11:3 pro HBC Hostivař.

Následovala krátká přestávka, kterou každý z hráčů využil po svém. Někdo poctivě svačil, až si snědl celou svačinu, kterou maminka připravila na celý den, někdo poskakoval po místním minigolfu a někdo se drápal zuby nehty do místního hliněného kopce. Trenéři tak měli dost práce s tím, aby hráče sehnali pro další utkání a také první třetina nevypadala, že by kdokoliv z hostivařských hráčů ještě chtěl hrát hokejbal. Nicméně, do druhé třetiny nastoupili všichni jako vyměnění a výsledkem byl zřejmě nejpovedenější zápas turnaje. Abychom nezapomněli na zpravodajskou povinnost, soupeřem hostivařských byl bílý tým Alpiqu Kladno. Hostivařští dokázali v utkání smazat dvoubrankové manko a o svém vítězství rozhodli ve vypjatém závěru deset vteřin před koncem. Konečný výsledek zněl 6:5 pro HBC Hostivař.

Další přestávka a nadešel čas posledního zápasu, kdy se hostivařským postavil nejsilnější soupeř dne, modrý tým Alpiqu Kladno. Utkání bohužel připomínalo hru kočky s myší, přičemž šelmou rozhodně nebyli hráči z Prahy. Ti se sice snažili, ale na více, nežli jeden gól v soupeřově síti tato snaha nestačila. Góly ve své síti bohužel nestíhali ani počítat, takže všichni hráči, trenéři a zajisté i rodiče byli rádi, když rozhodčí odpískal konec. Výsledek 1:12 z pohledu HBC Hostivař byl možná krutý, ale zcela zasloužený.

Poslední utkání ale nemohlo zkazit dobrý dojem z celého dne a mužstvo opouštělo Nové Strašecí ve stejně dobrém rozmaru, v jakém do něj ráno dorazilo.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Poprvé v této sezóně odjíždíme z turnaje s kladnou bilancí tří výher a jedné prohry. Z toho máme samozřejmě radost. Důležitější pro nás ale byl projev mužstva, který se nám po delší době líbil. Kluci šli do zápasů s evidentní chutí, bojovali, chtěli hrát. Takto bychom je chtěli vidět při každém turnaji, zápase, tréninku. I oni samotní pak mají ze hry lepší pocit.

23.4.2024

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!