HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
13.11.2018 Turnaje

V dobrém rozmaru a s chutí! I přípravce "B" se na dalším turnaji dařilo!

Rozlosování dalších turnajů přivedlo tentokrát hostivařskou přípravku B do známého areálu v Novém Strašecí.Každý z účastních se týmů měl před sebou porci čtyř utkání a Hostíci do toho svého prvního vlétli z velkým elánem.

Soupeři z pražského Kova se na hřišti měli co otáčet, ale na dobře naladěné, a s chutí hrající hráče z Hostivaře to nestačilo. Konečný výsledek zněl 7:3 pro HBC Hostivař.

Hned v následujícím utkání narazili rozjetí Hostíci na domácí hráče z Nového Strašecí. Utkání již bylo ve svém průběhu vyrovnanější, nicméně nebývalá střelecká potence hostivařského mužstva a spolehlivý výkon brankáře znamenaly, že na konci zápasu bylo skóre opět jednoznačné, 11:3 pro HBC Hostivař.

Následovala krátká přestávka, kterou každý z hráčů využil po svém. Někdo poctivě svačil, až si snědl celou svačinu, kterou maminka připravila na celý den, někdo poskakoval po místním minigolfu a někdo se drápal zuby nehty do místního hliněného kopce. Trenéři tak měli dost práce s tím, aby hráče sehnali pro další utkání a také první třetina nevypadala, že by kdokoliv z hostivařských hráčů ještě chtěl hrát hokejbal. Nicméně, do druhé třetiny nastoupili všichni jako vyměnění a výsledkem byl zřejmě nejpovedenější zápas turnaje. Abychom nezapomněli na zpravodajskou povinnost, soupeřem hostivařských byl bílý tým Alpiqu Kladno. Hostivařští dokázali v utkání smazat dvoubrankové manko a o svém vítězství rozhodli ve vypjatém závěru deset vteřin před koncem. Konečný výsledek zněl 6:5 pro HBC Hostivař.

Další přestávka a nadešel čas posledního zápasu, kdy se hostivařským postavil nejsilnější soupeř dne, modrý tým Alpiqu Kladno. Utkání bohužel připomínalo hru kočky s myší, přičemž šelmou rozhodně nebyli hráči z Prahy. Ti se sice snažili, ale na více, nežli jeden gól v soupeřově síti tato snaha nestačila. Góly ve své síti bohužel nestíhali ani počítat, takže všichni hráči, trenéři a zajisté i rodiče byli rádi, když rozhodčí odpískal konec. Výsledek 1:12 z pohledu HBC Hostivař byl možná krutý, ale zcela zasloužený.

Poslední utkání ale nemohlo zkazit dobrý dojem z celého dne a mužstvo opouštělo Nové Strašecí ve stejně dobrém rozmaru, v jakém do něj ráno dorazilo.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Poprvé v této sezóně odjíždíme z turnaje s kladnou bilancí tří výher a jedné prohry. Z toho máme samozřejmě radost. Důležitější pro nás ale byl projev mužstva, který se nám po delší době líbil. Kluci šli do zápasů s evidentní chutí, bojovali, chtěli hrát. Takto bychom je chtěli vidět při každém turnaji, zápase, tréninku. I oni samotní pak mají ze hry lepší pocit.

Redakce

 
 

Zázrak dokonán! Hostivař otočila sérii s Prachaticemi a postupuje do finále!

25.5.2019

Mladší žáci na hřišti favorita neuspěli! Dostali deset branek!

24.5.2019

Starší žáci se chystají na kvalifikační turnaj do Karviné!

23.5.2019

Nerovný souboj dorostu s Olympem a hattrick Davida Waltra!

22.5.2019

Partneři klubu