HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
12.06.2022 Turnaje

Starší žáci bojovali na finálovém turnaji srdnatě, končí přesto šestí!

Starší žáci Hostivaře vybojovali vítězstvím v jinak velice vyrovnané regionální soutěže přímý postup do finálového turnaje, který se uskutečnil na zimním stadionu v Čáslavi.

V základní skupině A se utkali s favoritem ze Svítkova a druhým z pardubických týmů. Právě duel se Stars celý finálový turnaj otevřel a Hostivař dlouho odolávala i díky výborně chytajícímu Exnerovi. Soupeř šel sice do vedení, už v sedmé minutě ale srovnal Michek. Od Pražanů to bylo přesto vše a výborně hrající soupeř postupně přebral otěže, což byl schopen zvláště v závěru potvrzovat i góly. Hostivař podlehla 1:7 a po dvouhodinové pauze na ni čekal druhý soupeř, HBC Pardubice.

Náročný ranní duel a únava byla znát, přesto hostivařští hodlali bojovat o vítězství a tím i postup do semifinále. Pardubice otevřeli skóre v desáté minutě díky přesilové hře, na jejich gól ale reagoval po souhře s Michkem Filip Hradil a po první části tak byl stav opět vyrovnaný. Druhá část ale patřila soupeři, který postupně odskočil na rozdíl tří gólů. V osmadvacáté minutě korigoval Havlík a před Pražany tak byla těžká výzva. Nestrojil už minutu po zahájení třetí části snížil na 3:4 a střídačka žila! Hostivař ale brzdila v obratu vyloučení a technické chyby, které soupeře vždy uklidnili. Špatné střídání Hostivaře nejdříve přetavil v gól Pardubický Hlaváček. Hostivař se opět nadechla po akci Hradila, Rampír ale opět reagoval. S góly se roztrhl pytel a byl to opět Filip Hradil, který po další individuální akci znovu snížil. Od Hostivaře to ale bylo vše! V další přesilovce pardubické uklidnil Vaněrka a skóre posléze ještě navýšili Remač a Hlaváček. Hostivařští podlehli Pardubicím 5:9, což je odsoudilo k nedělnímu utkání o páté místo!

V tom se střetli s Plzní, se kterou v zimním turnaji vysoko podlehli. Tentokrát ale začala Hostivař lépe a vytvořila si několik dobrých šancí, které ale likvidoval dobře chytající brankář Mečounů. Jako první inkasoval až na konci druhé třetiny hostivařský Kotík, po střele Meinera. Ve třiatřicáté minutě zvýšil na 2:0 Kotrouš, Hostivař ale zásluhou Nestrojila brzy snížila. Ve čtyřicáté minutě ale vrátil Plzni dvoubrankové vedení v přesilové hře Našinec a zdálo se, že je rozhodnuto. Přesilovka podpořena odvoláním gólmana ale přinesla brzké snížení a byl to opět Nestrojil, který se před brankou prosadil po milimetrovém pasu Michka. I závěrečné power-play pak slavilo úspěch a i v tomto gólu měl prsty Pavel Nestrojil, který již poněkolikáté čistě vyhrál vhazování na Bára a ten bombou vyrovnal! 3:3 a před oběma týmy krátká série tří nájezdů.

Hned v té první se prosadil Mečoun Našinec, který byl nakonec jediným střelcem! Hostivař podlehla po samostatných nájezdech 3:4 a v úspěšné sezóně se tak loučí šestým místem. Připomeňme, že letošní sezóny se v celé republice zúčastnilo třiatřicet týmů starších žáků.

NEJLEPŠÍ HRÁČI ZÁPASŮ

vs. HBC Svítkov Stars... Jaroslav Exner (brankář)

vs. HBC Pardubice... Filip Hradil (útočník)

vs. HBC Plzeň... Pavel Nestrojil (útočník)

KONEČNÉ POŘADÍ FINÁLOVÉHO TURNAJE

1. HBC Svítkov Stars

2. HBC Most

3. TJ Sršni Svitavy

4. HBC Pardubice

5. HBC Plzeň

6. HBC Hostivař

KOMENTÁŘE

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Postavili jsme se opravdu výborným soupeřům a ačkoliv jsme proti nim nevzdali jediný souboj, byli bohužel nad naše síly. Na kluky musím být ale nejen já určitě hrdý už za to, jak vystupovali, bojovali, a na nic se nevymlouvali. Škoda, že se nám nepodařilo proměnit ve vítězství alespoň poslední zápas s Plzní, kde jsme, troufám si říci, měli více šancí než soupeř. Povedlo se nám letos zvítězit v jinak velice vyrovnané regionální soutěži a finálový turnaj byl odměnou. Šesté místo v republice je výborným výsledkem i proto, že máme tým složený ryze z hokejbalistů. Sezóna nám každopádně stále nekončí, do léta času dost! V pondělí si dáme volno na regeneraci, už ve středu nás ale čeká duel proti hokejistům Slavie a v dalším týdnu další dva zápasy. Musíme hrát, dokud to jde, a to i s ohledem na kluky, které čekají reprezentační a jiné výběrové akce.

Patrik Švec (kapitán st. žáků HBC Hostivař) - Turnaj se nám moc výsledkově nepovedl, ale herně jsem byl na sto procent spokojený s tím, jak celý tým makal, nevzdával se a dřel. I přes nepovedený turnaj si myslím, že být šestý nejlepší tým v republice je super. Na turnaji jsme všichni nasbírali mnoho nových zkušeností do starších kategorií. A sezóna byla podle mne super. Myslím, že nikdo před začátkem sezóny nečekal, že se umístíme na prvním místě v soutěži a že budeme na finálové akci. Určitě je pro mne první místo v celoroční lize cenný. Škoda, že se nám nepovedl ten finálový turnaj v Čáslavi. Ale i tak jsem na tento tým hrdý a jsem rád, že jsem mohl mít funkci kapitána. Týme, děkuji za super sezónu.

Redakce

 
 

Světlá nad Sázavou čeká na příjezd hostivařské mládeže!

11.8.2022

A tým zahájil letní přípravu! Trenér Davídek byl s úvodním kempem spokojen!

8.8.2022

„Bude to náročná sezóna, ale chceme opět bojovat o nejvyšší příčky", hlásí junior Petr Lehner!

2.8.2022

Hostivařský pohár se vrací po jedenácti letech na scénu! A hned v sedmi kategoriích!

29.7.2022

Partneři klubu