Školní turnaj Prahy 15 opět na scéně! Prvenství bere ZŠ Hornoměcholupská!
Po dlouhých letech a vůbec poprvé v areálu U Hostivařského nádraží, uskutečnila HBC Hostivař ve spolupráci s Městskou částí Praha 15 školní turnaj pro žáky z třetích a pátých tříd!
Turnaj má nový název, ŠKOLÁK - Hokejbalový turnaj škol Prahy 15! Těch je na naší městské části pět a k vidění tak bylo opět deset napínavých zápasů, na kterých se podílel široký organizační tým hokejbalového klubu.
Už od úvodu se nejvíce dařilo v turnaji dvojici škol. ZŠ Hostivař měla nejmladší výběr, jehož jádro ale tvořilo několik malých hokejistů a na kvalitě hry to bylo znát! Naopak ZŠ Hornoměcholupská měla k dispozici téměř kompletní hokejbalový tým - však právě tato škola je nyní hlavním dodavatelem talentů do našich řad! Pro obě školy tak byl předposlední, devátý zápas turnaje, malým finále! Hostivař dlouho vedla, minutu a půl před koncem ale Hornoměcholupská dokázala vyrovnat a právě tento gól byl klíčový, vzhledem k lepšímu skóre základky z nejdelší ulice na Praze 15!
Skvělé zápasy ale odehrála i další trojice škol! Bronz nakonec brala ZŠ Veronské náměstí, čtvrté místo obsadila ZŠ Křimická a páté ZŠ Nad Přehradou!
U slavnostního vyhlášení, kterého se účastnila místostarostka Městské části Praha 15 Mgr. Petra Šikýřová, nechybělo vyhlášení pětice nejlepších hráčů turnaje! Každá škola obdržela nádherný pohár a nechyběla ani originální medaile pro všechny účastníky! Školní turnaj se vyvedl i díky příjemnému počasí, které se obešlo bez deště a také díky sportovním možnostem, které hostivařský areál nabízí!
Děkujeme všem účastníkům a Městské části Praha 15 za podporu turnaje a těšíme se na další ročník.
KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE A NEJLEPŠÍ HRÁČI ŠKOL
1. ZŠ Hornoměcholupská (Jakub Hubert Sejtko)
2. ZŠ Hostivař (Adam Alenka)
3. ZŠ Veronské náměstí (Matěj Maškarinec)
4. ZŠ Křimická (Kryštof Jelínek)
5. ZŠ Nad Přehradou (Jáchym Baláš)



























