24.05.2020 Aktuální zprávy

Přípravka odehrála dva přínosné zápasy v Berouně!

Ač hostivařská přípravka trénovala s hokejkami naposledy začátkem března, ani to ji nemohlo odradit od účasti na turnaji. V sobotu 23.května uspořádal turnaj přípravek berounský tým Keltů. Ostatní týmy z regionu o turnaj neprojevily zájem a tak se turnaje zúčastnily pouze 3 týmy - Hostivař a 2 týmy domácích.

Hrálo se na celé hřiště a v plánu bylo odehrát nejprve vzájemné zápasy všech týmů a poté hráče napříč týmy rozdělit do tří vyrovnaných týmů a opět odehrát vzájemné zápasy. Počasí však bylo nakonec proti a druhá část byla po dohodě trenérů pro silný déšť zrušena.

Hostivařští, kteří dorazili ve velmi okleštěné sestavě s dvěma brankáři a deseti hráči do pole, se tedy nejprve utkali s modrým týmem domácích. Zápas to byl od začátku do konce velmi vyrovnaný, nicméně po dvou úspěšných zásazích se z výhry radoval tým domácích. Hostivařští se soupeři vyrovnali v pohybu a nasazení, ale nedostatek tréninku s hokejkou se projevil zejména na přesnosti střelby a nejistotě při vedení míčku.

Po krátké domluvě trenérů a několika drobných změnách v sestavě jsme po krátké přestávce nastoupili proti bílému týmu domácích. A byl to opět hokejbal, na který se dalo dívat. Hostivařští se ujali vedení brankou Kryštofa Koláře, pro kterého to byl první zásah při hře na celé hřiště. Soupeř poměrně rychle vyrovnal, ale ve druhé třetině se Hostivař opět dostala do vedení brankou Vojty Coufala. Stav 2:1 po dvou třetinách a hlavně předváděná hra vzbuzovaly naději na úspěch. Ty však vzala za své přibližně v polovině poslední třetiny, kdy nám viditelně čerstvější soupeř v rychlém sledu nasázel tři góly. Hostivař se zmohla již pouze na několik velkých šancí a nastřelenou tyčku. V závěru zápasu se spustil velmi vydatný déšť, který nás již na hřiště, bohužel, nepustil.

Z Berouna jsme tedy odjeli sice bez bodového úspěchu, ale spokojeni s viditelně zlepšeným pohybem a celkovým přístupem k zápasům.

Komentář trenéra (Jiří Vaniš): S turnajem jsme velmi spokojeni. Kluci si mohli po dlouhé době zahrát a bylo znát, jak se na zápasy těší a s jakým odhodláním jdou pokaždé na hrací plochu. Výsledky vůbec neřešíme, jsme s počínáním našeho mužstva maximálně spokojeni.

Komentář trenéra (Borek Coufal): V týdnu před turnajem jsme byli trochu zklamáni poměrně malým zájmem ze strany hráčů zahrát si po delší době turnaj. Nicméně účast jsme nevzdali a předváděná hra předčila naše očekávání. Soupeřům jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem a jediný rozdíl byl v jistotě s míčkem na holi. S tím jsme, samozřejmě, vzhledem k současné náplni tréninků, počítali. Já jsem odjížděl z Berouna spokojený.