12.11.2018 Turnaje

Přípravka "A" odjela z dalšího turnaje v Berouně s kladnou bilancí!

Minulý víkend vyrazila přípravka na turnaj do Pardubic. A na další představení přípravky A jsme nemuseli čekat dlouho, neboť hned následující sobotu 10.11. se tento tým po třech týdnech vrátil zpět do Berouna, kde se zúčastnil dalšího turnaje Středočeského přeboru.

Prvním soupeřem byl tým mladoboleslavských Tygrů. Soupeř opravdu jako šelma bojoval, ale brzy se ukázalo, že to stačit nebude. Hostivař tak bez větších problémů toto utkání ovládla.

Po krátké přestávce na hostivařskou přípravku čekal tým Rebelů. A byli to právě hráči z Čimic, kteří měli více ze hry. A když se odpískal konec druhé třetiny za stavu 0:3, vypadalo to, že Rebelové toto utkání už snadno dotáhnou do vítězného konce. Hostivař ale byla proti, a především díky souhře dvojice Adam Keller-Adam Michek vykřesala naději na vyrovnání rychlými brankami v úvodu třetí části. Tyto trefy rozproudily celému týmu krev v žilách. Od této chvíle bylo hostivařských hráčů plné hřiště a postupně to bylo znát i na výsledku. Skóre se zastavilo nakonec na, po druhé třetině těžko uvěřitelných, 5:3 pro Hostivař.

Třetí zápas znamenal souboj s domácími Kelty a boj o třetí zářez na turnaji. Bohužel bojovnost, kterou se Hostivař prezentovala ve třetí třetině s Rebely byla pryč a často nehlídaný soupeř brzy trestal. I hostivařští si dokázali vytvořit několik šancí, ale soupeřův strážce svatyně byl připraven. A tak hlavně díky velmi špatné obranné hře a slabé produktivitě hlásila časomíra po druhé třetině děsivý stav 1:7. Do té třetí Hostíci ale vlétli jako uragán a chtěli se ještě poprat o výsledek. Když už se šance na obrat téměř vytrácela, přinesl novou energii střelou pod víko a proměněným samostatným střílením Alexander “Calvin” Klein. Celý zbytek zápasu patřil Hostivaři, která postupně přidávala další branky. I přes mnoho šancí a obrovskou snahu se jí ale tentokrát vyrovnat nepodařilo a celkové skóre se zastavilo na stavu 5:7 pro domácí.

V posledním utkání se Hostivař střetla s druhým týmem Rebelů. A hned v prvním střídání vnesl klid do hlav svých spoluhráčů opět Adam Keller. Dále se hrál zápas mnoha chyb a s nimi i šancí a branek na obou stranách. Hostivařská přípravka si ale vedla o něco lépe a i přes několik úderů soupeře zápas dovedla bez větších problémů do vítězného konce.

Celkově si tedy přípravka A odvezla z Berouna skóre tří výher, jedné porážky a pocit příjemně prožité soboty.

Martin Přeslička (trenér HBC Hostivař) - Za mě povedená sobota. Velmi si cením výsledků třetích třetin proti Rebelům a Keltům, kdy se dokázali kluci otřepat a nechat na hřišti duši. Ukázali jsme si, že zápas končí až se závěrečným hvizdem. Kazí mi to jen fakt, že jsme se do takových situací vůbec nemuseli dostat a to, že k tomu abychom “zapli”, si kluci v jednom zápase vytvořili evidentně pravidlo “Nemakáme zadarmo” a v druhém “Zakřič nebo neběžím”.