07.02.2019 Turnaje

Minipřípravka ovládla zimní turnaj v plzeňské hokejbalové hale!

Pololetní prázdniny si hostivařská minipřípravka zpestřila sobotním výjezdem na turnaj do krásné hokejbalové haly v Plzni. Část týmu sice využila pololetní prázdniny k lyžovačce, ale díky široké soupisce a tradiční výpomoci z Proseka jsme dali dohromady dostatek hráčů ochotných vyrazit do Plzně.

Kromě regionálního rivala Kert Parku, kterého dobře známe, nás čekala trojice neznámých soupeřů: domácí Mečouni, Inter Blovice a Blatná Datels.

Turnaj jsme otevřeli zápasem s Blatnou a hned první střídání ukázalo, jak se kluci těšili na balónek a hokejku - 2:0. Po celý zápas jsme měli výraznou převahu a konečné skóre se zastavilo na 8:1. Ve druhém zápase jsme se utkali s domácími Mečouny. Zápas byl přeci jenom vyrovnanější, než ten úvodní s Blatnou a na první zásah se čekalo do poloviny první třetiny. Padl do plzeňské sítě. V dalším průběhu zápasu naši borci přidali dalších 6 branek, když o jednu z nich se postaral Tomáš Jeřábek, nováček týmu hrající svůj první turnaj. Konečné skóre tedy 7:0.

V třetím utkání nás čekal nám dobře známý Kert Park a bylo to drama od začátku do konce. Poměrně rychle jsme vedli 2:0 dvěma slepenými góly. Soupeři se však podařilo rychle snížit a v průběhu druhé půle, i přes naši značnou převahu, vyrovnat. V závěrečných minutách jsme ostřelovali branku Kert Parku ze všech pozic a jen velká dávka štěstí a pohotový gólman zachránili Kertu remízu. V posledním zápase nás čekal Inter Blovice, který všechna svá předchozí utkání vyhrál. K vítězství na turnaji jsme tedy potřebovali zvítězit. A kluci za výhrou vyrazili více než rázně. Hrálo se převážně na polovině soupeře a na rozdíl od zápasu s Kertem to tam i "padalo". Konečné skóre 6:0. Z Plzně jsme tedy odjeli neporaženi s bilancí 3 výher a jedné remízy, nastříleli jsme 23 gólů a dostali pouhé 3.

Hned za týden minipřípravka pokračuje prvním turnajem jarní části regionálního přeboru v kralupské hale.

Komentář trenéra (Borek Coufal): Na turnaj jsme odjížděli bez nějakých očekávání. Jsme uprostřed zimní přípravy, kdy kluci hokejku a míček prakticky nevidí. A odjížděl jsem mile překvapen. Nejen, že míček kluky překvapivě dobře poslouchal, ale hlavně nikdo neodfláknul jediné střídání a na klucích byla vidět velká chuť do hokejbalu. Moc děkujeme HBC Plzeň za pozvání.

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

B tým mužů zvítězil po šesté v řadě! Zápas proti Rezervě Kova Praha rozhodly až nájezdy!