HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
29.06.2021 Turnaje

Beko Pohár juniorů vyhrála po finálové přestřelce s Kert Parkem Hostivař!

Beko Pohár juniorů ovládla v nádherném finále Hostivař, bronz zůstal v Ústí nad Labem. Po základních částech se přešlo na nedělní program. V soubojích o umístění nebyla nouze o překvapení, infarktové závěry i kuriózní situace.

Základní skupiny

Skupině D vládlo domácí Ústí nad Labem

Hned úvodní duel celého turnaje nabídl dramatickou podívanou, když se střetla domácí Elba a Svítkov Stars. Po polovině utkání byl stav vyrovnaný 2:2, ale ve druhé části hry se prosadil pouze ústecký Kučera a domácí si připsali první body za vítězství 3:2. Druhý duel Ústečanům postavil do cesty silnou Hostivař i s nejlepším střelcem Extraligy mužů Janem Čejkou. Tento duel právě Čejka otevřel svojí brankou, ale to bylo ze strany hostivařských hokejbalistů vše. Elba přidala dvě branky a vítězstvím 2:1 si zajistila postup do semifinále ještě před třetím duelem, který ale také zvládla v poměru 1:0 s Kladnem. V důležitém utkání o druhé postupové místo se střetli Hostivař a svítkovští hokejbalisté. Tento duel hned od začátku nabral jasný směr a Hostivař deklasovala 7:0 pardubické hokejbalisty. Ve třetím hostivařském utkání ve skupině uhráli potřebnou remízu 1:1 s Kladnem a mohli se radovat z postupu do semifinále. Třetí místo ve skupině si Svítkov zajistil výhrou 3:2 nad Kladnem a do bojů o umístění půjde z výhodnější pozice.

Plzeň s Kert Parkem proklouzly ze skupiny E

Ve skupině E byla situace kolem postupu zamotanější, ale nakonec Mečouni z Plzně si vybojovali postup z prvního místa. Svoji pouť za vítězstvím ve skupině Plzeň započala vítězstvím 3:1 nad Malenovicemi a s postupem už to začínalo vypadat slibně. Plzeň ve svém druhém utkání rozhodla už po 7 minutách, když vedla 3:0 nad Prachaticemi a po vítězství 4:1 už mohla slavit postup. To Kert Park Praha měl cestu do semifinále složitější, když na úvod prohrál 3:1 s Prachaticemi, kde řídil vítězství Jiří Štěpánek. Ve svém druhém utkání Kert Park pouze remizoval 1:1 s Malenovicemi po brankách Mikeše a Hradila a Pražané museli čekat s postupovými nadějemi až do posledního utkání, které ale zvládli skvěle a po vítězství 4:0 nad Plzní, která měla už postup jistý, mohly slavit oba týmy své semifinálové účasti. Do semifinále se neprobojovaly Malenovice pouze o skóre a za sebou nechaly Prachatice, které porazily 5:2.

Play off Beko Poháru

Reprezentační kapitánka Manhartová poslala Kert Park do finále!

V prvním semifinálovém souboji na sebe narazila Elba DDM Ústí nad Labem, která do té doby ještě nepoznala hořkost porážky a Kert Park Praha, který se do semifinále probojoval na poslední chvíli. Hned v druhé minutě šokovala ústecký zimní stadion Lucie Manhartová, která poslala Kert Park do vedení. Kert Park bránil hubené vítězství až do závěru, kde ještě přidal jednu branku a po vítězství 2:0 se mohl těšit na finále.

Ve druhém semifinálovém souboji na sebe narazili Mečouni z Plzně a Hostivař. Plzeňští hokejbalisté se dostali sice do vedení, ale pak se ukázala individualita v podobě Honzy Čejky, když hattrickem prakticky sám rozhodl o druhém finalistovi. Hostivař nakonec přehrála Plzeň 4:1 a mířila do boje o zlato.

Čejka odpálil zlatou radost

V souboji o třetí místo mezi Elbou a Plzní to dlouho vypadalo, že si Ústečtí pohlídají bronzové medaile, ale v poslední minutě využil plzeňský Pavlíček chyby v obraně a poslal zápas do nájezdů. V nich byli šťastnější ústečtí hokejbalisté a mohli slavit bronzové medaile po výhře 3:2 po samostatných nájezdech.

Kdo by to byl řekl, že nejhezčí utkání si Beko Pohár juniorů schovává právě až na poslední zápas turnaje, a to na „pražské finále“. Opravdu jsme mohli sledovat utkání bohaté na branky, kde opět táhl za vítězstvím Hostivař Jan Čejka. Oba týmy ukázaly, že ve své kategorii patří opravdu ke špičce, ale o chlup lepší byla Hostivař, která mohla po vítězství 6:5 slavit zlaté medaile.

FOTOGALERIE ZE VŠECH ZÁPASŮ BEKO POHÁRU

Autor článku: Roland Baxa (hokejbal.cz)

Roland Baxa

 
 

Kamery O2 TV Hostivaři nepřály! V utkání bohatém na góly uspěl domácí Letohrad!

25.9.2021

Minipřípravka se představila na turnaji v Čimicích!

24.9.2021

Dorostenci přehráli ve čtvrteční předehrávce Kert Park!

24.9.2021

A tým se proti Karviné neprosadil! Rozhodl úvod závěrečné části!

23.9.2021

Partneři klubu