HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
02.06.2023 Rozhovory

„Nic jiného, než celkové prvenství neberu!“ říká útočník mužské rezervy David Waltr!

Mužský B tým vstupuje tento víkend do finálové série 2. Ligy – Střed, kde se utká s týmem Rafanů Praha. Před začátkem série jsme vyzpovídali asistenta kapitána a útočníka Hostivařské rezervy Davida Waltra, který nám zhodnotil jak uplynulou základní část, tak i cestu Hostivařského týmu v play-off!

Davide, s mužskou rezervou Hostivaře jste v letošním ročníku skončili na posledním postupovém místě. Jak bys zpětně zhodnotil základní část?

Průběžně se na toto téma často diskutovalo, pravidelně s negativními závěry, což je pochopitelné. V základní části se nám vůbec nedařilo, zejména v defenzivě jsme hořeli, protože čistě z členů B týmu nebylo možné poskládat alespoň 3 kompletní kvalitní formace. I vzhledem k častým absencím jsme hráli pravidelně na 2 lajny, které nastupovaly stabilně a zprvu i fungovaly. Postupně však přibývalo zbytečných ztrát i se slabšími soupeři, a k chybám v obraně se připojila i tristní koncovka. Ta ovlivnila zejména závěr základní části, před kterým jsme si vyříkali v kabině jisté věci, které bylo potřeba změnit. Také díky tomu vypadaly výkony na hřišti lépe než dříve, ale neschopnost v zakončení nám nedovolila posbírat více bodů, a nakonec můžeme být rádi, že jsme do vyřazovacích bojů vůbec prošli. Zpětně však tuto fázi letošní sezóny hodnotím z části i pozitivně. Bylo v ní totiž tolik zásadních nedostatků, že jsme na ně museli reagovat, a následné kroky z nás udělali konkurenceschopný tým pro zápasy play-off.

V prvním kole vás čekal tým Defektu Třebíz, přes který jste dokázali postoupit i díky kontumaci posledního zápasu. Jak bys zhodnotil tuto sérii s tímto houževnatým soupeřem?

K prvním dvěma utkáním jsme jeli s tím, že začínáme úplně od začátku. Naše předchozí výkony jsme hodili za hlavu, ale zároveň jsme se soustředili, abychom se vyvarovali starých chyb. V obou zápasech byla od prvních minut vidět chuť hrát a vítězit, soupeře jsme přehrávali, a to jsme přitom ještě zdaleka nedisponovali kompletní sestavou. Samozřejmě byl znát i faktor Čejka, který sázel góly jako na běžícím páse, ale naštěstí nebyl jediným střelcem, takže to vypadalo, že nás střelecká smůla opustila v pravý čas. V obou utkáních jsme párkrát i zbytečně zaváhaly, ale po dlouhé době jsme mohli být po závěrečném hvizdu se svými výkony na hřišti spokojeni. Nutno podotknout, že pod lepší výsledky se podstatně podepsal příchod trenéra Pavla. Do té doby jsme hráli bez trenéra a s jeho nástupem na lavičku začal fungovat určitý systém a dodalo nám to potřebnou profesionalitu. Ve třetím zápase jsme se pravděpodobně viděli už v semifinále a Defektu jsme nabídli šanci sérii prodloužit. Po slabším výkonu jsme skutečně padli po prodloužení, ale disciplinární komise odhalila neoprávněný start jednoho z hostujících hráčů, zápas kontumovala, a do semifinále jsme nakonec tedy prošli. V týmu takový postup úplně nadšení nevyvolal, ale již jsme se soustředili na dalšího soupeře.

V semifinále vás čekal vítěz základní části Rakovník, který byl jedním z aspirantů na výhru celé soutěže? Jak cenný je pro vás postup přes tento tým?

Z Rakovníku jsme měli před začátkem série celkem respekt, i vzhledem k vzájemným zápasům během základní části. Konečně jsme však mohli seskládat 3 kompletní a stabilní lajny zpevněné čtveřicí juniorů, které kvalitu prokázaly ve všech následujících zápasech. Schopnosti Rakovnických hráčů nelze zpochybnit, ale my dobře plnili své role a úkoly, čímž jsme nakonec dosáhli na potřebné body. Ve druhém utkání bylo nutné po první třetině oživit hru a poprvé byla proházena sestava, ale impuls zafungoval a postup byl na dosah. Tentokrát nás v obou případech podrželi gólmani, což hráčům dodalo potřebnou jistotu. Domácí utkání bylo opět nejslabší, ale i přes nepochopitelný výpadek ve třetí třetině se nám podařilo zvítězit. Skalp takového soupeře je příjemnou záležitostí, ale sezóna ještě neskončila a troufám si říct, že to nejtěžší nás teprve čeká.

Po konci A týmu a Juniorky Hostivaře doplnilo mužskou rezervu několik posil v čele s nejproduktivnějším hráčem Extraligy Janem Čejkou, se kterým nastupuješ v B týmu v jedné formaci. Jak si pochvaluješ vaší spolupráci?

V první řadě mám velkou radost ze všech 7 hráčů, kteří i přes povinnosti ve svých kategoriích splnili starty pro play-off a ukázali nám tím, že se na ně můžeme spolehnout. Bez zpevnění obranných řad, ale i doplnění útočných formací bychom jen stěží mohli nyní pomýšlet na titul. Co se týče mojí lajny, tak s tou nemůžu být nic jiného než spokojený. S Čejkou a Marešem jsem nastupoval už v úplném úvodu sezóny a ta spolupráce fungovala, takže jsme se k ní hned v prvním čtvrtfinálovém střetu vrátili. I nyní hrajeme tak, abychom co nejvíce přispěli k týmovému úspěchu. Každý z nás je v té formaci spíše od něčeho jiného a osobně si myslím, že to takhle prostě funguje. Navíc nás to spolu baví, a proto doufám, že spolu už tuto sezónu dotáhneme do konce. Už se nemůžu dočkat pokračování příběhu naší 2. lajny v bojích o titul a věřím ve šťastný konec.

Ve finále vás čeká tým Rafanů Praha, který loni porazila mužská rezerva Hostivaře v semifinále. Co od této série očekáváš, a věříš v konečný úspěch celého týmu v podobě zisku mistrovské trofeje?

Rafani jsou pravidelně nejnebezpečnějším soupeřem, a ani tentokrát tomu nebude jinak. Herním stylem jsou srovnatelní s Třebízí i Rakovníkem, ale je nutné, abychom se vyvarovali našich tradičních chyb v obraně. Osobně mi totiž přijde, že tento soupeř umí potrestat případná zaváhání nejspolehlivěji z celé ligy. Pozor si musíme dát mimo jiné na jejich razantní a přesné průnikové přihrávky, díky kterým jsou tak nebezpeční. Určitě bude potřeba kvalitní výkon od obránců i brankáře, ale zároveň se nesmíme spoléhat pouze na ně. Jsem si jistý, že k úspěchu budeme muset ještě zvýšit naši produktivitu. Každopádně jsem spokojen se sestavou, ve které poslední zápasy nastupujeme a věřím, že máme na to uspět i do třetice. Nic jiného, než celkové prvenství teď už neberu a jsem si jistý, že to má stejně i zbytek mužstva. Loňská účast ve finále bohužel skončila neúspěchem, ale přišel čas na reparát, a tentokrát si to už utéct nenecháme!

Redakce

 
 

A tým na státní svátek přivítá na svém hřišti Letohrad! Prodlouží svojí vítěznou šňůru?

27.9.2023

Domácí turnaj přípravek! Hostivař přivítala Kladno a Rebely!

26.9.2023

Dorost přišel v Pardubicích o body v posledních pěti minutách!

24.9.2023

A tým zaznamenal třetí vítězství v řadě! V Pražském derby deklasoval mistrovský Kert Park!

23.9.2023

Partneři klubu