HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
02.06.2022 Rozhovory

„Chtěl bych určitě s hokejbalem navštívit i jiné země", říká Filip Skála!

Součástí kádru kategorie U14 byl na Slovensku i pravoruký, třináctiletý útočník Filip Skála, který si podle svých slov výjezd za hranice náležitě užil. Jak hodnotil zápasy s Nitrou a Zohorem, kam by se chtěl s hokejbalem podívat, nebo co pro něj znamená vyhrát celoroční soutěž?

V posledním víkendu jste měli možnost vycestovat na Slovensko, kde jste odehráli tři kvalitní zápasy. V čem pro tebe byla taková akce speciální?

Tento víkend jsem si opravdu užil a jsme rád, že jsme si mohli zahrát s jinými soupeři, než máme v lize. Užil jsme si tam hodně zábavy a chtěl bych určitě navštívit i jiné země.

V týmu jste se o dalších cestách do zahraničí už bavili. Je místo, které by jsi chtěl s hokejkou navštívit?

Určitě bych chtěl navštívit Kanadu, protože bych si tam chtěl vyzkoušet zahrát tradiční 3 na 3.

Ale ještě zpátky k utkáním na Slovensku. Proti Zohoru si nastřílel hattrick, s Nitrou jste jednou podlehli a jednou vyhráli. Jak by si oba soupeře zhodnotil?

Oba soupeři hráli výborně ale Zohor měl dva zápasy za sebou, takže neměl tolik energie. S Nitrou to byly vyrovnaný zápasy, myslím si, že obě strany hrály dobře, ale v prvním utkání jsme podlehli.

V odvetě jste pak vedli i 4:0 a zápas dovedli k vítězství. V čem byl největší rozdíl proti prvnímu, sobotnímu duelu?

Určitě jsme chtěli vyhrát a před zápasem jsme od kapitána měli motivační proslov a určitě každý chtěl odjet s dobrým pocitem.

Je něco, co tě na slovenských týmech vyloženě překvapilo, ve srovnání s těmi českými?

V Česku většina týmů hraje více na jednotlivce, slovenské celky hrály více kolektivně. Ale to asi i proto, že neměli tak individuálně vyspělé hráče.

S týmem jste vyhráli jinak celoroční regionovou soutěž a postoupili přímo do finálového turnaje. Co to pro tebe znamená?

Je to hodně dobrý pocit snažit se o něco celý rok a pak se umístit na prvním místě. Určitě to nebylo zadarmo a budeme se snažit dál a pokusíme se vyhrát i finálový turnaj.

Tím si vlastně odpověděl i na poslední otázku... Co očekáváš od finálového turnaje, který se odehraje na obřím hřišti v Čáslavi?

Nebude to jednoduché a hlavně si musíme zvyknout na jiné rozměry hřiště, budeme ale bojovat do poslední minuty!

Redakce

 
 

Světlá nad Sázavou čeká na příjezd hostivařské mládeže!

11.8.2022

A tým zahájil letní přípravu! Trenér Davídek byl s úvodním kempem spokojen!

8.8.2022

„Bude to náročná sezóna, ale chceme opět bojovat o nejvyšší příčky", hlásí junior Petr Lehner!

2.8.2022

Hostivařský pohár se vrací po jedenácti letech na scénu! A hned v sedmi kategoriích!

29.7.2022

Partneři klubu