HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
22.04.2022 Rozhovory

„Buďte u toho s námi, společně budeme silnější", burcuje před play-off fanoušky Dušák!

Po těžké základní části čeká na Hostivař první extraligové play-off v historii klubu, v dnešním rozhovoru jsme vyzpovídali kapitána A-Týmu Daniela Dušáka. Jaká atmosféra panuje v šatně, s jakou taktikou půjdou do zápasu play-off a co by vzkázal fanouškům?

Dane, jaká panuje nálada v šatně po postupu do play-Off?

Zvládli jsme splnit nejpodstatnější úkol sezóny, takže nálada v kabině je pochopitelně skvělá, tak jako ostatně vždy v tomto kolektivu. Nyní však přichází další výzva v podobě historicky prvního extraligového play-off a my rozhodně nechceme zůstat uspokojení. Jsme hladoví a v našich hlavách musí být jen myšlenka o vítězství posledního zápasu sezóny!

Na jaře se vám daří o dost více než na podzim, jste dokonce pátým nejlepším týmem jarní části s pouhými osmi zápasy, co se přes zimu stalo?

Myslím, že na podzim nám spoustu zápasů, ve kterých jsme měli bodovat, jen těsně uteklo mezi prsty. Na jaře jsme tyto těsné zápasy dokázali překlápět na svou stranu a to zejména díky velkému pokroku v defenzivní práci celého týmu. Hrajeme teď ve větší pohodě, lajny si k sobě krásně sedly a forma celého týmu plynule gradovala.

Teď vás čekají těžké zápasy s Kladnem, s čím do zápasů půjdete, víte jakou taktiku proti Rysům nastolit?

Jak by řekla legenda Hostivařského hokejbalu Dan Pajas, do zápasů půjdeme s taktikou vyhrát (směje se) Samozřejmě, známe hru Rysů, víme co očekávat a na co se připravit. Rád bych ale řekl, že nejsme ti, kteří se budou chtít podřizovat hře soupeře. Vycházíme z vlastního stylu hry, který našim soupeřům celé jaro nechutnal a chutnat nebude.

Proti Kladnu už jste sehráli v jarní části velice vyrovnané utkání, jak na něj vzpomínáš? O výhru jste se připravili až v závěru utkání…

Je to tak, s Kladnem jsme před krátkou dobou hráli a utkání máme v živé paměti. Byla to zbytečná domácí ztráta, jelikož jsme ve slepené sestavě nehráli vůbec špatný zápas. Bohužel nás v závěru utkání potrestala nedisciplinovanost, které se musíme v budoucích zápasech vyvarovat a zkušeněji si závěry utkání pohlídat.

Třetí utkání play-Off z vaši domácí arény, bude vysílání na o2tv, je i tohle nějaká motivace navíc?

Upřímně, je samozřejmě hezké, když vám kamarádi a známí říkají, že vás sledují v televizi, ale jako hráč něco takového na hřišti vůbec nevnímáte. Největší motivací pro každého z nás, je cesta za vysněným úspěchem a předvedení atraktivní hokejbalu s vítěznou tečkou pro naše fanoušky.

Chtěl bys něco vzkázat fanouškům? Velká návštěvnost by vám 30. dubna jistě pomohla.

To bych rád. Víte, nepřišli jsme se do extraligy jen zúčastnit, chceme mířit vysoko a tohle jsou naše první krůčky. Buďte u toho s námi, společně budeme silnější! 30. dubna v 11 se na vás těšíme a nestyďte se udělat rachot. Bude to velký!

Redakce

 
 

Světlá nad Sázavou čeká na příjezd hostivařské mládeže!

11.8.2022

A tým zahájil letní přípravu! Trenér Davídek byl s úvodním kempem spokojen!

8.8.2022

„Bude to náročná sezóna, ale chceme opět bojovat o nejvyšší příčky", hlásí junior Petr Lehner!

2.8.2022

Hostivařský pohár se vrací po jedenácti letech na scénu! A hned v sedmi kategoriích!

29.7.2022

Partneři klubu