HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
05.12.2016 Aktuální zprávy

„Dokážeme hrát se všemi", říká kapitán staršího dorostu Lukáš Píša!

Starší dorost Hostivaře bodoval v osmi ze dvanácti podzimních utkání a získal polovinu možných bodů, tedy osmnáct. Do čtvrtfinálové skupiny už jistojistě nepostoupí, přesto se první část sezóny nehodnotí vyloženě negativně...

I když... „Bodů mohlo být více", ví kapitán staršího dorostu Lukáš Píša, který kvitoval fakt, že jeho tým dokázal uhrát slušné výsledky i s těmi nejsilnějšími soupeři. Připomeňme výhry nad týmy Tygrů a Hradce Králové, kteří se v době vzájemných střetnutí hřály na prvním místě tabulky. Jediným soupeřem, se kterým tedy Hostivař nedokázala bodovat, bylo Autosklo-H.A.K. Pardubice, které oba zmíněné, poražené celky, na čele soutěže v závěru nahradilo. 18 bodů získaných v podzimní části nicméně staršímu dorostu na postup do čtvrtfinálové skupiny stačit nebude. Odehráli jsme několik hodně dobrých zápasů, ale na postup to rozhodně nebylo. První trojici týmů určitě můžeme porazit, o čemž jsme se i dvakrát přesvědčili, nemůžeme je v současné době ale porážet pravidelně", říká trenér týmu Ondřej Novák, který ocenil především týmovou disciplínu: Jsem rád, že jsme neměli během podzimu žádné problémy s početností kádru, čehož jsem se v létě trochu bál. Nakonec se nám podařilo postavit konkurenceschopný tým, jehož hra byla postavená na precizní disciplíně." Ta podle Nováka vedla k několika důležitým výhrám, s čímž souhlasí i kapitán Lukáš Píša, který se před sezónou vrátil, spolu s Lubošem Novotným, z dvouletého učinkování na Kladně...

Po podzimu patří staršímu dorostu první nepostupové místo v tabulce, když získal 18 bodů. Mohlo jich být více?

Čtvrté místo je pro nás určitě velkým překvapením, ale bodů mohlo být rozhodně ještě víc. V úvodu podzimu jsme se trochu hledali a dávali se postupně dohromady, než si to sedlo. Také jsme některé týmy možná podcenili, jako třeba Třinec."

Postup do finálové šestice v republice už je nereálný, přesto, nově složený tým vyloženě neselhal, souhlasíš?

Náš tým se skládal z hráčů, kteří se sice relativně znali, ale dlouho spolu nehráli. Vlastně novými tvářemi byli jen Filip Foubík a Dan Vaňo, kteří myslím skvěle zapadli. Ukázali jsme si, že dokážeme hrát se všemi, a to i se špičkou republiky, na což jsem hrdý."

Bilance mluví jasně: v osmi ze dvanácti utkání Hostivař bodovala. To není špatné. Kde ale tvůj tým ztratil možná klíčové body?

Jak už jsem říkal, zbytečná bodová ztráta přišla v Třinci a určitě i v domácím utkání s pražským Kovem. Především tyto zápasy nás myslím stály postup."

Co bude v jarní části motivací?

Motivací v jarní části bude určitě zůstat na nejvyšších příčkách a ukázat stejnou disciplínu, jako na podzim. Měli bychom ale rozhodně zapracovat na využívání šancí."

Ano, týmu se příliš nedařilo střelecky. 29 branek ve 12 utkáních a střelecká úspěšnost kolem 8,5% není mnoho. Co bylo ale naopak hlavní silnou stránkou týmu?

Nebudeme si nic nalhávat, ale naší nejsilnější stránkou je určitě lajna s Honzou Čejkou, který dává většinu branek. Jinak si ale myslím, že náš tým dokáže v určitých chvílích zápasu zabrat a vyrovnat nebo udržet stav utkání. Bohužel ale taky děláme dost individuálních chyb, které k tomu asi patří."

Tým se prezentoval slušným vystupováním. Byla disciplína klíčovým faktorem výher nad některými soupeři? Čím to je, že je tým tak málo vylučovaný?

Disciplína byla určitě klíčová v utkáních proti Hradci a především proti Svítkovu. Mě osobně přišlo, že jsme měli strašně málo osobních soubojů. Prakticky vždy hrajeme první míček."

Cení se především výhry nad jistě postupujícím duem Boleslav-Hradec Králové. Co bylo hnacím motorem v těchto utkáních?

V utkání proti Tygrům bylo znát, že půjdeme do utkání s velkým nasazením. Už rozcvička byla v dobrém tempu a to jsme dokázali udržet až do konce utkání. Také nám pomohl dobře hrající Jirka Vaniš. Celý tým odvedl skvělou práci a byla znát obrovská chuť nad silnými soupeři vyhrát."

Ke slovu brzy přijde zimní příprava. Co od ní očekáváš a máš informace, v jaké formě bude probíhat?

Těším se na ni! Zatím jen vím, že příprava začne dříve než jsem zvyklý a bude pod vedením Marka Brože, takže očekávám především kvalitní silovou přípravu."

Redakce

 
 

„Začínáme na hřišti více komunikovat", těší obránce mladších žáků Patrika Švece!

13.11.2019

Souboj s Čárou! Dorost přivezl z Přelouče vysokou výhru!

12.11.2019

Paleček s nulou! Junioři přehráli Dobřany a stoupají tabulkou!

11.11.2019

A tým deklasoval Litice! Vaniš s hattrickem, Palička s Píšou mezi střelci dvakrát!

10.11.2019

Partneři klubu