27.05.2016 Reportáž

Úžasný vstup starších žáků do MČR! Porazili Kyjov 10:3!

Starší žáci zaznamenali skvělý vstup do základní skupiny mistrovství republiky a osudu utkání s Kyjovem rozhodli už v samotném úvodu.

A1, pátek 27.5.2016

10:3

6:0, 4:1, 0:2

KYJ

Kyjov

Branky a nahrávky: 3:41 Bůžek (Čejka), 6:17 Vaniš (Čejka, Bůžek), 7:25 Čejka (Kolář), 10:47 Vosátka, 10:57 Kucharčík (Mareš, Kápička), 11:26 Čejka (Vaniš), 16:49 Kucharčík (Kápička), 17:01 Čejka (Kořínek), 21:13 Kucharčík (Čejka, Kolář), 23:14 Kápička (Sedláček, Kucharčík) .
Rozhodčí: Černý, Tučný . Vyloučení: 3:4 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 70 . Střely na branku: 43:17 . Průběh utkání: 8:0, 8:1, 10:1, 10:3 .

Dostál (od 25.Skalický) - Kolář, Fic, Sedláček, Zíma, Vaniš, Kořínek - Bůžek, Čejka, Vosátka, Mašek, Srp, Šťastný, Štika, Waltr, Kápička, Mareš, Sousedík, Kucharčík, Jirsák

Kohút (od 11. Filípek) - Toman, Macalík, Clitterberg, Svoboda - Studénka, Pichler, Kozumplík, Sedlář Procházka, Jagoš, Sýkora, Stanovský, Dufek, Ištoková

Hostivař vstoupila do utkání jako uragán a už první šance volala po gólu. Zakřiknutý Kyjov byl dlouho pod tlakem a poprvé inkasoval ve čtvrté minutě, když naběhlého Bůžka našel zpoza branky Čejka a Hostivař vedla 1:0. Na rozdíl dvou branek navýšil po povedené přesilovce Daniel Vaniš a i když za další minutu navýšil na 3:0 Čejka, stále nebylo po utkání. V euforii hrající Hostivař ale skórovala i v dalších minutách, když ve vlastním oslabení unikl kyjovské obraně Vosátka a přesnou střelou k tyči zvýšil na rozdíl čtyř branek. A stále to nebylo vše: 10 vteřin stačilo Kucharčíkovi na parádní pátou branku a ještě v první části zvýšil na 6:0 Čejka.

Souvislý tlak přinesl obrovské šance Hostivaře i ve druhém dějství. Poměr střel 26:4 mluví za vše! Na 7:0 brzy upravil Kucharčík a po něm završil hattrick agilní Čejka. I Samuel Kucharčík, nastupující netradičně v útoku, se ale nakonec dočkal hattrickové trefy, když z pravého kruhu mířil v přesilovce přesně. Čas ale přišel v prostřední třetině i na první zásah soupeře a desátý gól Hostivaře na sebe nenechal dlouho čekat: Obránce Sedláček z rohu milimetrově našel Kápičku, který se nemýlil.

Do závěrečné periody nastoupila Hostivař již bez odpočívajícího prvního útoku i brankáře Dostála, který přenechal místo mladšímu Skalickému. Kyjov zlepšil pohyb a jeho šancí přibylo. Hostivařští, vědomi si ale vysokého vedení, nechávali na hřišti přesto stále vše. Soupeř se každopádně dokázal dvakrát prosadit a zápas korigoval do stavu 3:10.

Hostivař si tak připsala v úvodním utkání Mistrovství ČR výhru 10:3. Od 15:30 ji čeká druhé utkání dne, proti HC Kert Park Praha.