20.10.2016 Reportáž

Starší žáci jdou po vítězství v Dobřanech do čela!

I starší žáky čekal o víkendu silný soupeř, v podobě týmu z Dobřan. Hostivař vyjížděla na západ v kompletním složení a s chutí na bodový úspěch. To se nakonec povedlo a po výsledku 5:1 se hostivařští vyšvihli do čela tabulky!

6.kolo, sobota 15.10.2016

DOB

Dobřany

1:5

0:0, 1:3, 0:2

Branky a nahrávky: 16:48 Hroch (Čejka), 22:44 Mašek (Kápička), 29:54 Čejka, 32:34 Čejka (Vaniš), 41:50 Kucharčík (Čejka) .
Rozhodčí: Pala, Tarantík . Vyloučení: 3:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 19:21 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5 .

Malotín - Vaníček, Neumann, Matoušek, Duchek, Duchek, Úbl, Krejčí, Rejda, Kopf, Kopet, Bárta, Gawenda, Brtník, Brtník, Lorenc, Hošťálek

Skalický - Vaniš, Fic, Jirsák, Sedláček, Ježdík, Zíma - Čejka, Waltr, Kucharčík, Mašek, Srp, Kápička, Štika, Hroch, Šťastný

Od prvního vhazování se začalo hrát od podlahy a někteří z hostivařských hráčů se nestačili divit, jak že se dá při hře používat tělo, což jim soupeř velmi důrazně předvedl. Mužstvo Hostivaře na druhou stranu působilo techničtějším a konsolidovanějším dojmem. I přes několik šancí, které se urodily hlavně před brankou Dobřan, byl po první třetině stav bezbrankový.

Od začátku druhé třetiny se mladíci z Hostivaře přizpůsobili důrazné hře soupeře a postupně získávali v zápase převahu. Ze sílícího tlaku se začaly rodit další šance a přišly i góly. Nejprve velmi pohotově zakončil akci Čejky Marek Hroch a o pár chvil později se po delší době prosadil křídelník první útočné trojice, Pavel Mašek, když šikovně zakončil akci dva na jednoho. Hostivař si v pokračujícím tlaku vytvořila ještě několik šancí, které zůstaly nevyužité a tak z čistajasna udeřilo na druhé straně. brankář Skalický neudržel nahození z prostřední třetiny a dobíhající útočník Dobřan doklepával do odkryté branky. I přes několik zajímavých šancí na obou stranách se stav již nezměnil a po dvou třetinách na ukazateli svítilo 1 - 2 z pohledu domácích Dobřan.

Urputná bitva pokračovala i ve třetí třetině, ale bylo přeci jen znát, že domácím, hrajícím převážně na dvě pětice, dochází sil. Zlomovým okamžikem se zřejmě stala branka ostrostřelce Jana Čejky, který po přiklepnutí Vaniše ve středním pásmu vyslal svoji raketu nad vyrážečku překvapeného brankáře. Domácí se sice ještě snažili, ale jistý Skalický v bráně Hostivaře již žádnou zápletku nedopustil. Hostivař pak ještě přidala dva góly, když se po hezké individuální akci prosadil znovu Čejka a v závěru se ještě v předbrankovém prostoru důrazně prosadil Samuel Kucharčík. Konečný stav 5-1 pro Hostivař tak nebyl úplně reálným obrázkem celého utkání, ve kterém si obě mužstva zcela jistě zasloužila pochvalu za předvedenou hru a nasazení.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Pro nás velmi těžký zápas, ve kterém jsme se od začátku museli vypořádat s důraznou hrou soupeře. Ve chvíli, kdy se nám to podařilo, jsme soupeře začali přehrávat. Velice mě těší přístup všech hráčů a týmový výkon našeho mužstva, kterým se v poslední době prezentujeme. Doufám, že v podobném duchu budeme pokračovat i nadále.