23.03.2024 Reportáž

A tým přehrál vysokým výsledkem Prachatice! Dvěma brankami se blýskli hned tři hráči Hostivaře!

Hostivařský A tým čekal v rámci 19. kola Crossdock Extraligy hokejbalu souboj prvního týmu s posledním. Na Hostivařské hřiště dorazil celek Prachatic. Hostivař nedala svému soupeři sebemenší šanci na zisk bodů. Zápas rozhodla především díky čtyřem rychlým brankám v první třetině. Celkově svému soupeři nastřílela devět branek!

19., sobota 23.3.2024

9:1

4:0, 5:1, 0:0

PRA

Prachatice

Branky a nahrávky: 2:05 Čejka (Pátek), 5:51 Diviš (Taufer, J.Vaniš), 9:18 Taufer (Hrabár, J.Vaniš), 11:52 Diviš (Taufer, Číž), 18:57 Lehner (Čejka, Urbanec), 19:13 Urbanec (Čejka, Lehner), 20:01 Kudela (Diviš), 20:59 Urbanec (Čejka, Taufer), 28:31 Lehner (Hrabár, Kucharčík) .
Rozhodčí: Štípek, Vacek . Vyloučení: 0:1 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 65 . Střely na branku: 37:27 . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 9:1 .

Šupík (Štoural) - Pírek, Hrabár, Kudela, Dostál, Průcha, Číž - J.Vaniš, D.Vaniš, Pátek, Lehner, Taufer, Čejka, Urbanec, Hroch, Kucharčík, Kočka, Diviš

Holub (Od 21. Stankay) - Šaršok, Šilhán, Švácha, Kovařík, Hudeck - Ji.Štěpánek, Sitter, Bárta, Zelenka, Makovička, Klement, Ja.Štěpánek, Hokr, Svintek

Hostivař mohla vstoupit do zápasu s posledními Prachaticemi i s novou akvizicí v Hostivařské sestavě, útočníkem Janem Divišem, který posílil kádru A týmu v tomto týdnu. Hostivař do utkání vstoupila skvěle. V 3. minutě otevřel skóre po nahrávce Jaroslava Pátka nejproduktivnější hráč Hostivaře Jan Čejka. V 6. minutě vstřelil svou první branku v Hostivařském dresu již zmiňovaný Jan Diviš! V 10. minutě navýšil skóre Hostivaře útočník Matěj Taufer! Hosté měli i nadále problém čelit Hostivařským útokům. V 12. minutě zvýšil už na 4:0 svojí druhou brankou v utkání útočník Jan Diviš. Po první třetině si tedy Hostivař vytvořila slušný náskok.

Hostivař v úvodu druhé periody lehce zaspala. Po devíti vteřinách zkorigoval skóre utkání pro hosty útočník Prachatic Sitter. Hostivař si ale čtyřbrankový náskok vzala brzy zpět. V 19. minutě nadělil Prachaticím nepopulárního “bůra“ útočník Petr Lehner. V 20. minutě, přesněji po šestnácti vteřinách od poslední branky zvýšil na 6:1 Otto Urbanec! Hostivař byla v druhé třetině při chuti a přidávala další branky. V 21. minutě vstřelil sedmou Hostivařskou branku obránce Tomáš Kudela. O minutu později přidal svou druhou branku v utkání útočník Otto Urbanec. Stav skóre byl v tu chvíli už 8:1! Hosté se v 27. minutě provinili prvním vyloučením v zápase a Hostivař i toto dokázala potrestat. V 29. minutě, tři vteřiny před koncem přesilové hry, vstřelil svou druhou branku v utkání i junior Petr Lehner! Po druhé třetině tedy Hostivař vedla celkem 9:1!

Třetí třetina už byla v porovnaní s těmi předchozími poklidná. Hostivař si držela svůj velký náskok díky dobré obraně a jistému Michalu Šupíkovi v brance. Další branka už během závěrečné periody nepadla a Hostivař se tak mohla radovat s vysokého vítězství 9:1 proti poslednímu celku extraligové tabulky. Po druhé v řadě bere Hostivař všechny tři body!

Další utkání odehraje Hostivařský A tým hned zítra, kdy se v rámci předehrávky 22. kola vypraví na půdu Pardubického celku Svítkov Stars. Úvodní buly na hřišti soupeře bude vhozeno v 15:00.

Jan Diviš (Útočník HBC Hostivař) - Zápas s Prachaticemi byl v duchu nepodcenit soupeře. Chtěli jsme diktovat tempo hry, a to se nám bohužel nedařilo celý zápas. Přesto jsme dokázali spoustu šancí proměnit, což vedlo k vysokému výsledku. Co se mého debutu týče, tak na první zápas to nebylo špatné. Snad do sestavy zapadnu rychle a bude se mně i celému týmu dařit dál.

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!