Duel staršího dorostu ve vyřazovací části opět táhl a na tribuně sportovní haly Jižního Města očekávalo téměř 130 diváků tuhý boj! Boj o prodloužení semifinálové série!

4:5p

1:1, 2:1, 1:2

PLZ

Plzeň

Branky a nahrávky: 1:26 L.Lhota (Novotný), 19:33 Čejka (L.Lhota), 22:36 Nocar (Novotný), 37:09 J.Vaniš (Sedláček, Zyta) .
Rozhodčí: Pečený, Ptáček . Vyloučení: 4:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 123 . Střely na branku: 22:36 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5 .

Štoural (Dušák) - Sedláček, D.Vaniš, Novotný, Kořínek, Macek, Němec - J.Vaniš, Čejka, Zyta, T.Lhota, Nocar, L.Lhota, Hroch, Plohmer, Jachek, Pajas, Němeček, Maťocha, Zámečník

Hrubý (Šuhaj) - Ulč, Ulč, Kovařík, Štípek, Šilhán, Jirka, Šlechta, Holeček - Vobruba, Majer, Votípka, Drož, Hurt, Svoboda, Rosič, Poláček, Galla, Reiser, Salfický

Ne, Hostivař se rozhodně nechtěla vzdávat a silnému soupeři hodlala postup do finále co nejvíce zkomplikovat. Už v úvodu utkání se k radosti domácího publika dostala do vedení, když nahození Lukáše Lhoty brankář Hrubý podcenil a míček k překvapení všech skončil v brance. Hrál se opět běžecky náročný hokejbal a diváci se rozhodně nenudili. Na začátku jedenácté minutě mohli domácí zvýšit, zablesklo se ale na druhé straně a soupeř po pěkné kombinační akci dvojice hráčů vyrovnal! Stále ale bylo o co hrát! Hostivař byla stejně jako ve druhém semifinálovém duelu v první části střelecky aktivnější, další gól ale nepřidala a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Hosté z Plzně ve druhé třetině výrazně zjednodušili hru a do útočné třetiny se dostávali především po nastřelení míčku na brankáře Štourala, který tentokrát dostal od první minuty příležitost. Podruhé inkasoval v osmnácté minutě a hosté šli poprvé do vedení. Kdo si myslel, že se hostivařští položí, mýlil by se! Po dvou minutách bylo vyrovnáno, když v přesilové hře zamířil přesně Čejka! Po dalších třech minutách navíc vrátil vedení na stranu domácích Ondřej Nocar, který zpracoval neposednou přihrávku od Novotného a střelou k tyči Hrubého prostřelil. Odehrána ale byla teprve polovina utkání a bylo zřejmé, že tlak favorizované Plzně bude nabírat na obrátkách. V dalších minutách ale hostivařští přežili oslabení a do třetí periody tak mohli vstoupit s vedením.

Oba týmy i nadále předváděly strhující bitvu, ve které došlo k dalšímu vyrovnání! V dresu Plzně se prosadil Majer. Hosté byli aktivnější, Hostivař se ale vrátila do vedení v osmatřicáté minutě, když ve středním pásmu napřáhl Jiří Vaniš k bombě, za kterou se nestačil brankář Hrubý ani ohlédnout, 4:3! V závěru tlak Mečounů dle očekávání gradoval a i tentokrát bylo vyrovnáno! Pouhých šestnáct vteřin před koncem se dostal míček k Drožovi, jehož pohotová střela skončila v síti.

Po pětačtyřiceti minutách tak o vítězi rozhodnuto nebylo! Na řadu přišlo prodloužení, které skončilo po třiašedesáti vteřinách! Zaváhání domácích využil z levé strany Poláček a poslal Plzeň do finále letošní Extraligy, kde se utkají s Pardubicemi.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Zápas se musel líbit! Hned třikrát jsme vedli, tlak Plzně ale v závěru utkání gradoval a došlo k vyrovnání. V prodloužení rozhodla jediná chyba a letošní sezóna pro nás skončila. Rádi bychom ještě jednou pogratulovali soupeři, který byl zatím nejlepším týmem, se kterým jsme se zřejmě kdy potkali. Jsme rádi, že jsme mu nedali postup do finále zadarmo. Pro naše hráče byla tato série velkou zkušeností.

Tomáš Semera (trenér HBC Plzeň) - I do třetího zápasu série jsme nevstoupili dobře. Inkasovali jsme lacině již v první minutě a trochu to s námi zatřáslo. Navíc jsme záhy hráli téměř celé dvě minuty oslabení pět na tři. Trvalo nám pak nějakou dobu, než jsme se z toho dostali a začali hrát naši hru. Průběh zápasu byl jako na houpačce. Myslím si, že skvělá podívaná pro oko diváka. My jsme si toto vítězství doslova vydřeli. Musím však říci, že Hostivař byla důstojným semifinálovým soupeřem.