26.09.2016 Reportáž

Mladší dorost si smlsnul i na Budějovicích! Podruhé nasázel čtrnáct branek!

Po dvou vysokých výhrách v úvodu sezóny čekal na mladší dorostence výjezd do Českých Budějovic. V dresu místního Pedagogu nastoupil i Matyáš Malecha, v červenci nejproduktivnější hráč Mistrovství světa v Sheffieldu... a zápas tak měl o to větší náboj.

3.kolo, neděle 25.9.2016

PED

České Budějovice

1:14

0:4, 1:4, 0:6

Branky a nahrávky: 0:16 Čejka (Vosátka), 1:56 Čejka (Zyta), 2:33 Čejka (Zyta, Vosátka), 14:04 Vaniš (Kolář), 15:18 Čejka (M.Nocar), 18:39 Kubeš (Vaniš), 23:25 M.Nocar (Mareš), 29:58 Zyta (Čejka, M.Nocar), 33:18 Macek (Čejka), 34:32 Vosátka (Čejka, Zyta), 35:30 O.Nocar (Kubeš, Vaniš), 37:42 O.Nocar (Vaniš, Macek), 40:54 Čejka (Zyta, Vosátka), 44:50 Vaniš (Macek, Mazura) .
Rozhodčí: Honzík, Kubeš . Vyloučení: 2:5 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:2 . Diváci: 30 . Střely na branku: 14:52 . Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:14 .

Pícha (Stankay) - Mazanec, Psohlavec, Stanek, Hrubý - Malecha, Neruda, Chudomel, Nechvátal, Stankay, Hull, Butulová, Krajánek, Zelenka, Kovařík

Dostál (od 24. Štoural) - Kubeš, M.Nocar, D.Vaniš, Kolář - Vosátka, Čejka, Zyta, O.Nocar, Vaniš, Mazura, Krupka, Mareš, Macek, Maťocha

Úvod nicméně patřil jeho kolegovi z reprezentační šestnáctky, Janu Čejkovi, který už v šestnácté vteřině otevřel skóre a v dalším střídání se po souhrách se Zytou a Vosátkou těšil z hattricku. Stačilo mu na něj přesně 153 vteřin! Gólová radost na střídačce poté na téměř dvanáct minut utichla, v závěru třetiny ale přidal čtvrtý gól Jiří Vaniš a mohlo se zdát, že je po utkání.

Tím spíše, když časomíra ukrojila ve druhé části pouhých osmnáct vteřin a kanonýr Čejka běžel kolem střídačky opět s blaženým výrazem ve tváři, který značil další gól v síti domácího týmu. V sedmnácté minutě ale přišel čas i na čestný úspěch českobudějovických. Kanonýr Malecha se dokázal uvolnit do samostatného úniku a efektivní kličkou nedal Dostálovi šanci. Po chvilce ale zahřmělo opět na druhé straně. Obránce Kubeš si křikl o přihrávku a střelou od levého mantinelu Píchu překonal. Druhá třetina tak patřila především hráčům, kteří se těšili z prvních gólů v této sezóně. Ve čtyřiadvacáté minutě se totiž prezentoval povedenou střelou další z obránců, Martin Nocar, a v závěru třetiny i Marek Zyta, který se prosadil dokonce ve skvěle odehraném oslabení.

Kdo si myslel, že brankové hody ustanou, mýlil se. Hostivař směle kombinovala a zvláště akce druhého útoku O.Nocar-Vaniš-Mazura volala často po gólu. Devátý gól vsítil Filip Macek, nastupující netradičně na pozici levého křídla, desátý gól přidal Josef Vosátka, který se před závěrečnou částí snažil zlomit střelecké prokletí konzumací banánu. V dalších minutách na sebe upozornila již zmíněná druhá řada a po kombinačních parádách se dvakrát z gólu radoval Ondřej Nocar. Blýskla se znovu ale i první útočná trojice, když si čtyři minuty před koncem bleskurychle vyměnila míček v rohu a Čejka backhandovou střelou překonal Píchu. V závěru ještě odmítl nepopulární liché číslo Jiří Vaniš a deset vteřin před koncem duelu vsítil čtrnáctou branku.

Hostivař tak ve druhém utkání v řadě zvítězila 14:1, když se prosadilo hned osm střelců. Jan Čejka tentokrát završil svůj hattrick už po 153 vteřinách a radoval se nakonec z pěti branek. Pět kanadských bodů si připsali i Marek Zyta a Jiří Vaniš.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - "Utkání zase nebylo tak snadné, jak by se mohlo zdát. Nám se tentokrát dařilo výborně kombinovat, na některé akce byla skutečně radost koukat. Vzhledem k šíři našeho kádru dáme proti Jihlavě některým zkušenějším hráčům volno a uvidíme, jestli se nám podaří uspět i ve čtvrtém utkání."