29.11.2016 Reportáž

Loučení s podzimem v Jihlavě! Mladší dorost zvítězil 8:3!

Loučení s podzimem přineslo mladšímu dorostu utkání s Jihlavou na zbrusu novém plastovém povrchu, ze kterého si hostivařští odvezli výhru 8:3.

11.kolo, neděle 27.11.2016

JIH

Jihlava

3:8

2:5, 0:3, 1:0

Branky a nahrávky: 3:29 Mazura (Čejka, J.Vaniš), 5:55 Čejka (Mazura), 8:11 Macek, 10:23 Čejka (D.Vaniš, Mazura), 12:45 Čejka (D.Vaniš, Mazura), 17:47 Čejka (J.Vaniš), 20:51 Čejka (J.Vaniš, Sedláček), 24:23 J.Vaniš (Čejka, Mazura) .
Rozhodčí: Horský, Vokurka . Vyloučení: 3:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 22:28 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:8, 3:8 .

Košťál (Čára) - Zbořil, Růžička, Mareš - H.Herman, T.Herman, Zeman, Ondráček, Zbořil, Nováček

Dostál (od 31.Štoural) - D.Vaniš, Sedláček, Kolář, Němec, Macek, Kořínek - J.Vaniš, Čejka, Mazura, Vosátka, Zámečník, Petřvalský, Sousedík, Mareš, Maťocha, Ježdík

Jihlavští se pyšní od minulého týdne novým plastovým povrchem, jehož pokládku hostivařští hráči už před příjezdem s vděkem kvitovali. Úvod utkání nevyšel brankářům a na začátku deváté minuty tak diváctvo, klepající na tribuně pověstnou kosu, vidělo už pátou branku! Vstřelil jí Filip Macek a v té době Hostivař vedla 3:2. V dalších minutách ale navýšil až na rozdíl tří branek Jan Čejka, který se tak po úvodní části tetelil nad vstřeleným hattrickem.

I druhá část přinesla šance a tři branky v jihlavské síti! Na všech měla podíl opět první útočná formace a největší úsměvy stále rozdával Čejka. V osmnácté minutě zvyšoval v přesilovce na 6:2 a v jednadvacáté, po rychlém přechodu středního pásma a souhře s Jiřím Vanišem, přidal i sedmou branku hostivařských. Tu osmou si pro sebe nechal v pětadvacáté minutě Jiří Vaniš a Hostivař tak vedla po druhé třetině 8:2.

Možná uspokojení z vysokého vedení zapříčinilo, že už se hostivařští fandové z další branky neradovali. Brankáře Štourala naopak ve čtyřiatřicáté minutě přivítal v brance Herman a korigoval na konečných 3:8 z pohledu domácích.

Hostivař si tak připsala jedenáctou výhru podzimu, která znamená jistý postup do jarní, šestičlenné čtvrtfinálové skupiny.

Jan Němec (as. trenéra HBC Hostivař) - "Typické povinné vítězství. Z pohledu trenéra je při šířce našeho kádru dobře, že máme i takovéto zápasy. Alespoň si pořádně zahráli hráči, kteří by normálně odehráli daleko méně času. A z pohledu diváka, musím ocenit velmi pohledné kombinace prvního útoku."

Adam Ježdík (útočník HBC Hostivař) - "Bylo znát, že je plast položen teprve chvilku a ke všemu nebylo bůhvíjak dobré počasí, takže zápas tomu trochu odpovídal. Myslím, že i přesto jsme ale zahráli dobře a zaslouženě si odvezli tři body."

Václav Štoural (brankář HBC Hostivař) - "Utkání hodně ovlivnilo počasí. Soupeř byl snaživý a měl pár nebezpečných šancí. Se zápasem jsme se ale vypořádali a získali další tři důležité body."