12.03.2018 Reportáž

Hokejbal nebo házená? V utkání starších žáků s Kovem padlo osmnáct branek!

Po týdnu se starší žáci utkali opět s pražským Kovem, tentokrát ale na Palmovce. Soupeř využil domácího prostředí a ani tentokrát si body vzít nenechal, když opět opanoval především první část, ve které zvítězil 4:0.

13.kolo, neděle 11.3.2018

KOV

Kovo Praha

11:7

4:0, 4:5, 3:2

Branky a nahrávky: 16:17 Šťastný, 19:15 Šťastný (Malysz), 20:59 M.Janšta (Šťastný), 27:25 Grepl (Šťastný), 29:48 Grepl (Šťastný, Bartoš), 42:25 Bartoš, 43:47 M.Janšta (Grepl, Šťastný) .
Rozhodčí: Sládek, Barták . Vyloučení: 5:3 . Využití: 2:2 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 32 . Střely na branku: 51:33 . Průběh utkání: 4:0, 4:3, 6:3, 6:4, 8:4, 8:5, 10:5, 10:7, 11:7 .

Jánošík - Petrášek, Trochta, Drobník, Novák, Maršík - Kříž, Vraný, Vondráček, Fluxa, Schönfeld, Chramosta

Keprt (od 16.F.Janšta) - Ježdík, Zavřel, Hoang, Štoural - M.Janšta, Šťastný, Grepl, Bartoš, Malysz, Vodehnal, Jeništa

Zápas se vyvíjel v úvodu poměrně slibně. Do desáté minuty hráči dodržovali základní trenérské pokyny a cílem bylo i nezaspat začátek zápasu, jako minulý týden v Čimicích. Bohužel se ale opakovaly stejné chyby v našem obranném pásmu. Útočníci Kova až příliš snadno procházeli přes naši modrou, k vidění ale bylo i nedůsledné pokrytí hráčů před naší brankou, či trochu těžkopádná rozehrávka.

Kdo ale čekal, že se za stavu 4:0 Hostíci složí, čekal by marně. V bráně vystřídal od druhé části Toma Keprta Filip Janšta. Adam Šťastný individuální akcí brzy smazal nulu na naší straně časomíry a byl to stejný hráč, který přidal za tři minuty další gól. Na dostřel se hostivařští dostali ještě v první polovině utkání, když se prosadil v předbrankovém prostoru Michal Janšta. Stav 4:3 už byl rozhodně přijatelnější. Domácí ale byli zásadně proti vyrovnání. Fluxa přidal pátou trefu Kova a ačkoliv na ni posléze odpověděl Grepl, přišla poté sprcha v podobě slepených branek domácích. Kříž a Chramosta během chvilky navýšili až na rozdíl čtyř branek. V závěru periody korigoval opět Grepl, tříbranková ztráta ale byla stále velká.

Ani ve třetí části nebyla o góly nouze. Domácí navýšili až na hrozivých 10:5, v posledních minutách ale za Hostivař korigovali do téměř házenkářského skóre Bartoš s Janštou. Při powerplay pečetili hráči s vosou na hrudi své vítězství jedenáctým gólem a hostivařští tak odjeli z Palmovky s prázdnou.

Tibor Zámečník (asist. trenéra HBC Hostivař) - Výborných prvních deset minut z naší strany. Pak nějaké chyby, které se dají dílem připsat šikovnosti vysokých hráčů Kova proti našim, o poznání méně vzrostlejším hráčům, dílem k neuspořádané hře v našem pásmu a dílem absencí několika hráčů. Přesto jsem spokojen. Produktivita byla lepší, Pecu (Peter Jánošík) jsme potrápili, fyzickou výdrž zvládáme na jedna mínus. Soupeři gratulujeme.