17.10.2016 Reportáž

Bitva jako řemen! Mladší dorost přivezl ze Suchdola nad Lužnicí tři body!

Posledním nepoznaným soupeřem byl pro mladší dorost tým Suchdola nad Lužnicí, který dosud kráčel soutěží, stejně jako Hostivař, bez ztráty bodů. Zápas na hřišti soupeře tak už v týdnu budil pozornost a po zásluze se i dočkal označení "šlágr kola"...

6.kolo, neděle 16.10.2016

SUC

Suchdol nad Lužnicí

5:9

1:2, 3:4, 1:3

Branky a nahrávky: 0:38 J.Vaniš (O.Nocar), 14:50 Kolář (Čejka, J.Vaniš), 18:11 Čejka (Zyta), 26:21 Zyta (Čejka, Vosátka), 27:39 J.Vaniš (Zyta, Čejka), 29:56 Mazura (O.Nocar, J.Vaniš), 38:18 Čejka (Vosátka), 39:24 Čejka, 42:18 Macek (Čejka, Štoural) .
Rozhodčí: Horák, Musil . Vyloučení: 6:5 . Využití: 3:2 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 47 . Střely na branku: 27:27 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:6, 5:6, 5:9 .

Tupá (Jiráčková) - Laurinc, T.Sládek, Apfelthaler, Březina - P.Sládek, Braun, Landová, Tečka, Křivánek, Lexa, Hrnčíř

Štoural (Dostál) - M.Nocar, Kubeš, Kolář, Němec, Macek, D.Vaniš, Kořínek - Vosátka, Čejka, Zyta, O.Nocar, Vaniš, Mazura, Bůžek, Zámečník, Krupka, Sousedík, Mareš, Maťocha

Utkání se Suchdolem nad Lužnicí naplnilo očekávání a na hřišti soupeře se odehrávala bitva, kterou v této sezóně mladší dorost Hostivaře zatím nezažil. Ještě než se stačili hráči i diváci rozkoukat, dostala se Hostivař do vedení! Po vyloučení Křivánka se už v osmatřicáté vteřině vytočil do zakončení Jiří Vaniš a a prudkou střelu otřel o tyč přesně v horním rohu branky. První přesilovka ale svědčila i soupeři. Laurinc dostal přihrávku na modrou čáru a prostřelil v čase 3:30 vše! Domácí tým vyrovnávající branka nakopla k vyšší aktivitě, k čemuž mu dopomohlo i pár hostivařských chyb v rodící se rozehrávce. Pražané poté dostali možnost další přesilové hry, s tou si ale nedokázali poradit a problémem bylo i samotné zavezení. V deváté minutě se navíc ve vlastním oslabení utrhl Sládek a po lehkém kontaktu hole Marka Zyty bylo trochu přísně nařízené trestné střílení. Václav Štoural v brance Hostivaře ale s klidem vyčkal na střelu šikovného útočníka a skóre se neměnilo. Příležitost k obratu ale dostali domácí i po vyloučení Ondřeje Nocara a ačkoliv přesilovku nezahráli vůbec mizerně, zůstala ke spokojenosti hostí nevyužita. V prvním dějství se ale vylučovalo ještě jednou a tentokrát se malebným areálem gólová radost nesla. Po vyloučení Kubeše se dvojice Vaniš-Čejka utrhla a rychlým přechodem středního pásma zavezla míček až za branku domácího týmu. Čejka nahrál na osamoceného obránce Koláře na modrou čáru, který přesnou jedovkou načapal brankářku domácích. Hostivař se tak prosadila ve svém vlastním oslabení a po první třetině vedla, ačkoliv soupeř byl bezpochyby střelecky aktivnější.

A druhá část? Ta stála teprve za to! Domácí nejdříve využili pokračující přesilovku dalším gólem Laurince a brzy se dostali dokonce do vedení, když se trefil šikovný Sládek. Opařená Hostivař záhy odpověděla šikovnou kličkou Čejky a začínalo se od nuly. Hra se přelévala ze strany na stranu a bylo na co koukat. Hostivařští další početní výhodu nevyužili, domácí ale vyloučení Nocara ze čtyřiadvacáté minuty se štěstím ztrestali. Užuž se zdálo, že se hostivařský obránce vrhne z trestné lavice do hry, když přišla střela Brauna, nešťastný odraz od bránícího hráče a míček už si našel cestu za překvapeného Štourala. Pražané se přesto nenechali rozhodit a zvýšenou aktivitou i snahou o častější střelbu uzamkli stále více unavené domácí v obranné třetině. Vyrovnání přišlo přesně po šedesáti vteřinách, když lehce tečovaná střela Marka Zyty skončila v brance Suchdola. Uběhlo 78 vteřin a Hostivař se konečně ujala opět vedení! Po kombinaci Čejky se Zytou dorazil střelu druhého jmenovaného, mezi betony brankářky Suchdola, Jiří Vaniš, který se osamocený zjevil před brankovištěm. Druhá část se pomalu sunula k závěru, když přišlo vhazování před brankou domácích. Na posledních dvacet vteřin tak na hřiště vstoupilo speciální útočné komando, které čtyři vteřiny před sirénou vstřelilo šestou branku! Na konci celé akce byl tentokrát Jonáš Mazura, který vyražený míček usměrnil tam, kam ho celá střídačka tlačila očima.

Dvoubrankové vedení dávalo Hostivaři naději na úspěch, domácí ale byli i přes výrazně menší počet stále nebezpeční. Ve třiatřicáté minutě se dokonce dostali na dostřel, když pěknou individuální akci zakončil Petr Sládek. Stejný hráč byl posléze vyloučen, Hostivař si ale z další početní výhodou neporadila ideálně. Zpět na rozdíl dvou branek tak navýšil až v devětatřicáté minutě po spolupráci s Vosátkou Čejka, který brzy vstřelil i gól s pořadovým číslem osm, když nahodil míček od mantinelu a ten k překvapení všech skončil v brance. Domácím už v závěru výrazně docházelo sil a zápas se v poklidu dohrával. V závěru se ještě dokázal prosadit střelou ze středního pásma obránce Filip Macek a výsledku zápasu tak dal konečnou podobu. Hostivař zvítězila na půdě silného soupeře 9:5!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - "Velice těžký zápas, na který jsme dlouho čekali. Zápas nepostrádal nic, byla to fér bitva s výbornými individuálními výkony na obou stranách. Troufám si tvrdit, že se zápas lámal v závěru druhé třetiny, kdy jsme čtyři vteřiny před sirénou dokázali zvýšit na rozdíl dvou branek."

16.4.2024

A tým na závěr základní části prohrál s Ústím nad Labem! Na extraligový rekord tedy nedosáhl!

14.4.2024

A tým proti Hradci Králové opět vítězný! V předposledním utkání základní části si zastřílel!