13.04.2024 Reportáž

A tým proti Hradci Králové opět vítězný! V předposledním utkání základní části si zastřílel!

Hostivařský A tým přivítal v sobotní dopoledne na svém hřišti tým Hradce Králové. Utkání 21. kola Crossdock Extraligy hokejbalu se odehrálo bez většího dramatu, kdy Hostivař coby favorit si došla pro jistou výhru a další tři body do tabulky!

21., sobota 13.4.2024

8:2

2:0, 4:1:, 2:1

HKR

Hradec Králové

Branky a nahrávky: 8:29 J.Vaniš (Smola, Diviš), 9:48 Diviš (Smola, J.Vaniš), 16:04 Hrabár (Čejka, J.Vaniš), 25:07 Hradil (Kočka, Taufer), 28:29 Čejka (J.Vaniš, Lehner), 28:46 Hradil (Kočka, Taufer), 34:22 Kucharčík (Taufer, D.Vaniš), 43:24 Kucharčík (Kočka, J.Vaniš) .
Rozhodčí: Gráca, Synek . Vyloučení: 5:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 88 . Střely na branku: 37:24 . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1, 7:2, 8:2 .

Šupík (Štoural) - D.Vaniš, Pírek, Hrabár, Dostál, Číž, Kucharčík - J.Vaniš, Pátek, Lehner, Taufer, Čejka, Hroch, Kočka, Smola, Diviš, Hradil, Votava

Vrkoslav (Od 31. Dvořáček) - Jiřík, Palán, Dlouhý, Zeman, Vaněk - Černý, Paukrt, Řehák, Rakovský, Šimek, Řezáč, Jičínský

Extraligový debut v dresu Hostivaře si odbyli hned tři hráči Hostivaře. Dorostenci Filip Hradil a Adam Votava nebo také útočník Jan Smola. Hostivař od úvodu utkání potvrzovala roli favorita. Skóre utkání otevřel v 9. minutě přesnou ranou kapitán Hostivaře Jiří Vaniš! První bod v dresu Hostivaře zapsal po nahrávce na první branku útočník Jan Smola! O minutu později zvýšil na 2:0 útočník Jan Diviš. Hostivař i nadále pokračovala ve své snaze navýšit skóre utkání, v první třetině už ovšem branka nepadla, a tak si A tým odnášel do kabin dvougólový náskok.

Ve druhé třetině Hostivař pokračovala tam, kde v úvodní třetině skončila. V 17. minutě zvýšil na rozdíl tří branek obránce Jiří Hrabár! V 26. minutě vstřelil svojí první branku v extralize a také mužském hokejbale dorostenec Filip Hradil! Hostivař tak vedla už 4:0! Hostivař poté lehce polevila a pustila také soupeře ke skórování. V 28. minutě, při přesilové hře, snížil na 4:1 obránce Hradce Králové Jiřík. V 29. minutě ovšem vrátil Hostivaři čtyřbrankový náskok útočník Jan Čejka! O pár vteřin přidal svojí druhou branku za A tým Hostivaře útočník Filip Hradil! Hostivař tedy po druhé třetině vedla nad východočechy 6:1!

V úvodu třetí třetiny Hostivař dohrávala oslabení z druhé třetiny, když se faulem provinil útočník Marek Hroch. Hostivař toto oslabení úspěšně ubránila, v 34. minutě ovšem čelila dalšímu. To nejenom že opět dokázala úspěšně ubránit, ale také v něm skórovat! V 35. minutě zvýšil na 7:1 útočník Samuel Kucharčík. Hradec Králové ještě dokázal v 36. minutě snížit zpět na rozdíl šesti branek, když se prosadil obránce Palán. Finální tečku za tímto utkáním udělal v 44. minutě Samuel Kucharčík, který vstřelil svojí druhou branku v utkání. Hostivař tedy porazila Hradec Králové 8:2 a získala další tři body do tabulky.

Další a poslední utkání základní části Extraligy hokejbalu odehraje A tým hned zítra, kdy na Hostivařské hřiště dorazí celek Ústí nad Labem. Utkání startuje v 13:00.

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!