14.04.2024 Reportáž

A tým na závěr základní části prohrál s Ústím nad Labem! Na extraligový rekord tedy nedosáhl!

Hostivař se v rámci dohrávky 14. kola Crossdock Extraligy hokejbalu utkala na domácím hřišti s celkem Elba DDM Ústí nad Labem. V posledním utkání základní části se toho událo hodně, včetně několika otoček v utkání či předání prezidentského poháru Hostivaři za vítězství v základní části. To ovšem bylo lehce poznamenáno nepříjemným zraněním Hostivařského obránce a také těsnou prohrou.

14., neděle 14.4.2024

5:6

0:1, 4:2, 1:3

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: 17:04 Čejka (Průcha, Švanda), 17:18 Čejka (Pírek, Urbanec), 18:38 Hrabár (Průcha, Kucharčík), 24:15 Diviš (Kucharčík, Kudela), 31:16 Hrabár (Diviš, Smola) .
Rozhodčí: Jonák, Černý . Vyloučení: 8:7 . Využití: 2:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 122 . Střely na branku: 31:31 . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:3, 5:6 .

Štoural (Šupík) - D.Vaniš, Pírek, Hrabár, Dostál, Průcha, Švanda - J.Vaniš, Pátek, Lehner, Taufer, Čejka, Hroch, Kočka, Smola, Diviš, Urbanec, Kudela

Rechtorik (Koudelka) - Grus, Michajličenko, Poláček, Sedláček, Bečvář, Popluhar, Vyhlídal, Kučera - Čermák, Kapusta, Škurla, Soukup, Stupka, Tomáš, Costa, Macek, Haas, Krajíček, Nedoma, Belica

Hostivař proti Ústí neměla tak dobrý vstup do úvodní třetiny, jako v předchozím utkání proti Hradci Králové. Ústí nad Labem bylo v úvodu utkání lepším celkem a to přineslo také první branku. V 3. minutě prostřelil Hostivařského Václava Štourala v brance útočník Sedláček. Hostivař poté dokázala se svým soupeřem srovnat krok, přesto i nadále tahala v první třetině za kratší konec. Ústí nad Labem tedy vedlo během první přestávky 0:1.

Hostivař během prostřední periody značně ožila! V 18. minutě vyrovnal skóre utkání nejproduktivnější hráč extraligové soutěže a Hostivaře Jan Čejka! O 14 vteřin později se Jan Čejka prosadil podruhé a Hostivař během chvilky vedla 2:1! V 19. minutě dokonce odskočila na rozdíl dvou branek, třetí Hostivařskou branku vstřelil obránce Jiří Hrabár! Hostivař se ale z dvoubrankového vedení neradovala dlouho. Po 12 vteřinách snížil na 3:2 nejproduktivnější hráč Ústeckých Martin Stupka. Hostivař v 24. minutě dostala k dispozici přesilovou hru, kterou dokázal využít útočník Jan Diviš a Hostivař tak opět vedla o dvě branky, tentokrát 4:2. Přesilovou hru ovšem využilo také Ústí nad Labem, které v 29. minutě snížil opět na rozdíl jedné branky. Hostivař tedy po prostřední periodě vedla 4:3.

Na začátku třetí třetiny Hostivař využila druhou přesilovou hru v zápase! V 32. minutě vstřelil svojí druhou branku v utkání obránce Jiří Hrabár a skóre tak bylo opět o dvě branky, tentokrát 5:3. Ústecká Elba ale vetší náskok Hostivaři nedovolila a po necelé minutě bylo skóre utkání opět pouze o jednu branku ve prospěch Hostivaře. V 32. minutě se prosadil Čermák. Přesně v 37. minutě se na hřišti udál velmi nepříjemný okamžik, když si vážně poranil kotník obránce Hostivaře Petr Pírek. Utkání bylo v tu chvílí dlouho přerušeno a čekalo se na zásah záchranné služby. Utkání tedy po zhruba půlhodinové pauze pokračovalo. Ústí nad Labem dokázalo z dlouhé pauzy těžit více a v 44. minutě útočník Ústecké Elby Macek vyrovnal skóre utkání. Hostivař v závěrečné minutě z důvodu boje o bodový rekord zariskovala a stáhla brankáře Václava Štourala z branky. Risk se ovšem nevyplatil. Ústí nad Labem přesně deset vteřin před koncem trefilo prázdnou branku a po výhře 5:6 si z Hostivaře odvezlo všechny tři body.

Hostivař i přesto vyhrála základní část Extraligy hokejbalu se ziskem 57 bodů a na hřišti převzala z rukou pana Josefa Kadaněho prezidentská pohár pro vítěze základní části. Ve čtvrtfinále ji tedy bude čekat tým Karviné. Úvodní boje playoff odstartují už příští týden, v sobotu 20. dubna se startem v 17:30 na Hostivařském hřišti!

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!