Stav série 2:2! Oba celky drží domácí neporazitelnost!

Čtvrtý čtvrtfinálový souboj a naděje na ukončení série. Hostivař jela na Lužiny pro definitivní tečku, ale chyba lávky...

KER

Kert Park Praha

5:2

1:0,4:1,0:1

Branky a nahrávky: 18:09 Kalaš (Palička, Hostinský), 44:48 Zvolský (Palička, Staněk).
Rozhodčí: Vaňouřek, Volkán . Vyloučení: 3:6 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 72 . Střely na branku: 36:21 . Průběh utkání: 2:1, 5:1, 5:2 .

Varga, Pazdera - Symon, Hirchler, Jizba, Rozenberg, Čápek, Řezáč - Toula, Procházka T., Hrádek, Kruček, jindra, Jura, Skalický, Suchánek, Kamenář, Kajda, Janoušek, Pospíšil

Kovář, Janovec - Zvolský, Hostinský, Suchý, Přeslička, Novotný, Michálek, Těšínský - Kalaš, Palička, Brož, Kerouš, Lehner, Staněk, Boreček, Hrabák, Malaťák, Pavel, Janda

Domácí jako už po několikáté začali velmi aktivně a od sobotního otevření skóre se odlišili jen jiným časem. Psala se třetí minuta, kdy extraligová výpomoc Martin Kruček rozjásal domácí fanoušky poprvé. Hostivař nezabrala, nicméně se do klece za Kovářova záda žádný další míček nevešel. Několik slibných pokusů vzešlo i z holí hostů, ale ani tady se nic nekonalo. 1:0!

Druhá třetina byla třetinou kata. Když už se hosté zahřáli v útočné třetině, nebylo to na dlouho. Rychlé protiútoky domácích byly přesné a ve čtyřech případech gólové. 15:37 a volejem se prosadil Toula. Na druhé straně se našel střelec v Kalašovi, který zužitkoval přihrávku od Paličky ztečovanou střelou nad Vargovo pravé rameno. Uběhlo pět minut a další povedenou akci Kert Parku zakončoval Janoušek. A když stejný hráč o dvě minuty zvyšoval náskok už na 4:1, měla malá skupinka fanoušků Hostivaře pramálo důvodů k úsměvu. Ještě jedna hlava skončila v koši, to se těsně před koncem třetiny prosadil Jindra. Hostivař ale ani za hrůzu nahánějícího skóre neskládala zbraně.

Ve třetí třetině se aktivita lehce překlopila na hole hostů, ale za Vargovými zády se neprojevila. Příliš se nevylučovalo a Hostivař byla v zakončení bezzubá. Nebylo ale možné nezmínit urputnost a nasazení, které v hostujícím celku přetrvávalo i přes nepříznivý vývoj zápasu. Malou odměnu přebral kapitán Zvolský, když zametl druhou gólovou přihrávku Ondřeje Palička, a využil tak početní výhodu.

Stav 2:2! Série se bude rozhodovat pátým utkáním!