12.09.2015 Reportáž

Starší žáci zahájili sezónu těsnou prohrou v Plzni!

Starší žáci zahájili novou ligovou sezónu utkáním v plzeňské hokejbalové hale a přestože vedli po první části 2:0, nakonec odjeli s prázdnou.

1.kolo, sobota 12.9.2015

PLZ

Plzeň

3:2

0:2, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 4:21 P.Mašek (J.Vosátka, J.Čejka), 7:41 J.Vosátka (J.Čejka, T.Vondra) .
Rozhodčí: Vácha, Jonák . Vyloučení: 1:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 32 . Střely na branku: 20:23 . Průběh utkání: 0:2, 3:2 .

Kojzar - Dobiáš, Fiala, Hanuš, Holeček, Kořínský, Pecka, Šmejkal - Bouší, Blažekovičová, Galla, Chramosta, Klaska, Miksan, POláček, Rada, Reiser

Dostál - Kolář, Kořínek, Sedláček, Vaniš - Vondra, Čejka, Vosátka, Mašek, Mareš, Srp, Štika, Sousedík

Vstup do utkání měla Hostivař povedený a po několika šancích se dostala do vedení nezištným pokusem Pavla Maška. Dostál v brance Hostivaře se musel vytáhnout zákrokem proti osamocenému útočníkovi Plzně a posléze přes celé hřiště sledoval úspěšnou akci Jana Čejky, který před brankou našel kapitána Josefa Vosátku a ten se nemýlil. V úvodní třetině jinak vyrovnaného duelu měla více ze hry Hostivař, plzeňští ale byli stále nebezpečnější.

Aktivitou oplývali i ve druhé třetině a brzy zaslouženě snížili, z hole Chramosty. V dalších minutách nevyužili hostivařští i přes pár dobrých šancí svou jedinou přesilovou hru a zanedlouho přišel trest. Poláček našel v dobré pozici Gallu a ten vyrovnal na 2:2.

Třetí perioda byla zahájena velkou příležitostí Čejky, který si už poněkolikáté ale vylámal zuby na Kojzarovi v brance domácích. Následně byl v brejkové situaci lehce faulován unikající útočník Plzně a nařízené trestné střílení dávalo soupeři šanci k dokonání obratu. Roman Poláček ale na brankáře Hostivaře nevyzrál a branku přestřelil. Sil ovšem viditelně ubývalo a početnější soupeř nakonec rozdílovou branku vstřelil. Do konce utkání zbývalo pouhých 74 vteřin a z přesné trefy se radoval mladý Miksan. Závěr utkání si už domácí tým pohlídal a ve vyrovnaném utkání zvítězil těsně, 3:2.

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!