27.10.2015 Reportáž

Starší žáci řádili v Čimicích! Rebelům nasázeli třináct branek!

Po návratu z Nitry čekal na hostivařské starší žáky soupeř v nedalekých Čimicích. Hostivař Rebelům nic nedarovala a po výborném výkonu zvítězila vysoko 13:0!

7.kolo, neděle 25.10.2015

REB

Rebel Praha

0:13

0:8, 0:1, 0:4

Branky a nahrávky: 1:37 Mareš (Vaniš), 3:39 Vosátka, 4:09 Čejka (Vaniš, Vosátka), 4:52 Mareš (Mašek), 6:12 Čejka, 9:41 Čejka (Sousedík), 13:41 Čejka (Sousedík, Vaniš), 14:32 Srp, 22:52 Čejka, 32:35 Vosátka (Sousedík), 36:37 Vosátka (Sousedík), 37:06 Vosátka (Sousedík, Čejka), 44:59 Čejka .
Rozhodčí: Novák, Mindl . Vyloučení: 10:2 . Využití: 0:4 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 45 . Střely na branku: 11:41 . Průběh utkání: 0:13 .

Jánošík - Přemyslovský, Kabát, Majer - Hrstka, Maršík, Chramosta, Höger, Majer, Jindřišek

Dostál (od 16. Skalický) - Vaniš, Jirsák, Sedláček, Kolář, Kořínek - Sousedík, Čejka, Vosátka, Mašek, Srp, Mareš, Štika, Waltr, Kápička

Soupeře jsme nehodlali podcenit, neboť v jeho řadách je jistě několik šikovných hokejbalistů. Cílem bylo navázat na den starý výkon z Nitry, což se od počátku dařilo a odevzdaného soupeře jsme od úvodních vteřin sevřeli v obranné třetině.

Dobře hrající Jáchym Mareš vymazlil v prvních pěti minutách ze své hole dva góly a protože se dařilo i jeho kolegům, Hostivař vedla po úvodní třetině už 8:0!

Ve druhé části vystřídal v brance Hostivaře prochladlého Dostála mladší žák Marek Skalický a na rozdíl od svého předchůdce, musel brzy zasahovat. Na 9:0 zvýšil ve druhé periodě Jan Čejka a jelikož jiný gól v prostřední pasáži nepadl, čekalo se na kulatou trefu až do závěrečné patnáctiminutovky.

V té se čtyřikrát prosadili členové elitní formace, poprvé nastupující s levým křídlem Kryštofem Sousedíkem, který v utkání zaznamenal pět asistencí. Nesoustředěný soupeř se uchyloval k faulům , za které pykal. Jeden z nejlepších střelců soutěže, Josef Vosátka, si otevřel na čimickém hřišti další pobočku své střelnice a třemi brankami navýšil už na 12:0. Poslední gól zaznamenal v poslední vteřině zápasu Jan Čejka a domácí tak utržili třináctibrankový debakl.

Ondřej Novák (trenér týmu) - "Navázali jsme na bojovný výkon z Nitry a díky aktivní a jednoduché hře jsme brzy vedli o několik branek. Soupeř nám dával dostatek prostoru ke kreativnímu řešení útočných situací a k vidění tak bylo několik pěkných akcí. V závěru se hra přiostřila a snahou bylo především se nezranit. V utkání dostal v brance poprvé příležitost i Marek Skalický a vedl si velice dobře."

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!