14.11.2015 Reportáž

Starší žáci přehráli lídra i díky úspěšným přesilovkám!

První s druhým! Zápas lídrů, který měl mít náboj. V prvním vzájemném měření sil uspěla v domácím prostředí Plzeň, tentokrát se ale souboj odehrával v pražské Koma Areně.

9.kolo, sobota 14.11.2015

4:3

0:1, 2:1, 2:1

PLZ

Plzeň

Branky a nahrávky: 17:19 Kolář (Mašek), 24:23 Mašek (Srp, Kolář), 35:54 Čejka (Fic, Vosátka), 38:11 Čejka (Bůžek, Sedláček) .
Rozhodčí: Komorous, Procházka . Vyloučení: 4:6 . Využití: 3:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci 42 : . Střely na branku: 39:18 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3 .

Dostál - Fic, Sedláček, Jirsák, Vaniš, Kolář, Kořínek - Bůžek, Čejka, Vosátka, Mašek, Srp, Kápička, Štika, Waltr, Mareš, Sousedík

Kojzar - Dobiáš, Fiala, Holeček, Pecka, Stejskal - Bouší, Galla, Hanuš, Chramosta, Klasna, Miksan, Poláček, Reiser, Blažekovičová

A bylo nač koukat! Hostivař nevstoupila do zápasu ideálně a už po čtyřech minutách prohrávala po trefě Miksana. Hosté mohli své vedení navýšit po vyloučení Fice, domácí čtveřice ale zvládla oslabení bravurně. Hostivařský kapitán ale putoval na trestnou i v jedenácté minutě, následován Sousedíkem, který odpykal trest za domácího trenéra. I v tomto oslabení se ale pražané překonávali a plzeňské do žádné vyložené šance nepustili. Hosté tak vedli po první periodě zcela zaslouženě, 1:0.

V úvodní části se nedařilo plnit stanovené pokyny, druhá třetina už ale přinesla větší soustředění i aktivitu v útočné činnosti. Chybu ve střídání hostujícího týmu využil v osmnácté minutě Ondřej Kolář, jehož bombu zastavila až síť za brankářem Kojzarem, 1:1. Vedení Hostivaři přinesl taktéž v přesilové hře, skvěle hrající Pavel Mašek, který využil důrazu v předbrankovém prostoru a byl tak autorem druhé branky. Soupeř ale ještě ve druhé části vyrovnal, a to i přesto, že hrál opět v oslabení. Nedůslednost při vhazování ztrestal opět plzeňský Miksan.

Hosté hned v úvodu závěrečné části získali možnost přesilové hry, ani tentokrát jim ale početní výhoda nehrála do karet. Přesto se západočeši dostali opět do vedení, když chybu celé hostivařské pětice využil pěknou střelou Reiser. Bleskurychlé vyrovnání na sebe ale vzal Jan Čejka, který projel obranou hostí jako nůž máslem a efektivně překonal Kojzara. Hostivař měla po otočení stran stále více ze hry. V devětatřicáté minutě získal od obránce Sedláčka míček Štěpán Bůžek, který s přechodem do útočné třetiny našel lépe postaveného Čejku, jehož střela přes obránce zapadla za překvapeného brankáře Plzně. Závěrečné minuty Hostivaři ulehčil faul Miksana a dvě minuty v další početní výhodě. A mohlo být rozhodnuto, když bombu Čejky ze středního pásma zastavila spojnice branky! V poslední minutě už nenašel soupeř na závěrečný tlak sil a zápas se dohrával v obranné třetině hostí. Hostivař tak získala skalp dosud neporaženého lídra soutěže a zvítězila 4:3.

Ondřej Novák - "V první třetině jsme se nedrželi pokynů, pak se ale naše hra i díky přesilovým hrám zlepšila a přešli jsme na jednodušší formu útoku a zakončení. Na počtu šancí to bylo rázem znát. Výhra nad lídrem je cenná, protože Plzeň má letos opět velice dobrý tým a porážet jej nebude snadné."

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!