12.09.2016 Reportáž

Starší dorostenci zahájili podzim prohrou s Tygry Mladá Boleslav!

Je to už několik let, co hokejbalová Hostivař naposledy obsadila kategorii staršího dorostu! Někteří kluci ale pomalu dorůstají v dospělé chlapy, a tak některé z nich čekala premiéra v téměř dospělé kategorii...

1.kolo, sobota 10.9.2016

2:5

0:2, 2:2, 0:1

MBL

Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 15:36 Brabec (Kubeš), 29:20 Šť.Kořínek .
Rozhodčí: Kasner, Vokalová . Vyloučení: 3:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 32 . Střely na branku: 26:32 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5 .

Dušák - Bianchi Ferrer, Ši.Kořínek, Novotný, Šť.Kořínek, Polesný, Kubeš - Píša, Brabec, Zyta, Foubík, Jindra, Krupka, Petřvalský, Maťocha, Prchal, Ježdík

Hnátek - Dostál, Norek, Řípa, Slánský - Hnátek, Horáček, Jaroměřský, Kysela, Lhota, Malina, Nováček, Řípa, Vaněk

Hostivař se musí v úvodu sezóny obejít bez několika opor, na začátku utkání navíc přišla i o obránce Bianchi Ferrera, kterého s největší pravděpodobností čeká po zlomenině prstů operace. Přesto nastoupil hostivařský tým do úvodního kola extraligy staršího dorostu na více jak tři pětice a s Dušákem v zádech se pokusili potrápit zkušenější Tygry.

Mladoboleslavští se nicméně v páté minutě dostali do vedení a ještě hůře bylo v deváté minutě, když naší hrubky ve vlastní přesilovce využil šikovný Malina a navýšil na 2:0 pro Tygry.

I Hostivař si ale vytvářela šance a jednu z nich v úvodu druhé části využil Lukáš Brabec, kterého do brejku vyslal přesnou přihrávkou Kubeš. Pražané byli dále aktivní, soupeř ale dokázal trestat všechny velké chyby a v sedmadvacáté minutě vedl už 4:1. Na rozdíl dvou branek snížil v závěru patnáctiminutovky Štěpán Kořínek, to bylo ale od Hostivaře vše.

Třetí část už patřila především Tygrům, kteří přidali čtyři minuty před koncem klání pátý gól a z Koma Areny si tak odvezli zaslouženou výhru 5:2.

Ondřej Novák (trenér týmu) - "Úvodní zápas nám herně úplně nevyšel, ale zázraky jsme ani neočekávali. V letošní sezóně bude naší snahou stavět na mladém týmu a sbírat zkušenosti s touto soutěží. Tygři si po zásluze odvezli z Koma Areny všechny body. Efektivně díky lepší individualitě v kádru využili našich největších chyb a přehráli nás i silově."

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!