07.05.2016 Reportáž

St. žáci - V dalším skvělém duelu s Plzní se tentokrát radoval soupeř!

K odvetě nadstavbového utkání přijela Plzeň tentokrát do Koma Areny s jednoznačným cílem vrátit Hostivaři dva týdny starou porážku z plzeňské hokejbalové haly. Stejně jako v posledním duelu, i tentokrát nebylo o parádní žákovský hokejbal nouze.

21.kolo, sobota 7.5.2016

2:5

0:2, 1:2, 1:1

PLZ

Plzeň

Branky a nahrávky: 27:24 Čejka (Kolář), 31:51 Vosátka (Čejka, Bůžek) .
Rozhodčí: Procházka, Fingerhut . Vyloučení: 4:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 21 . Střely na branku: 28:41 . Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5 .

Dostál - Sedláček, Zíma, Jirsák, Kucharčík, Kořínek, Vaniš, Kolář - Bůžek, Čejka, Vosátka, Mašek, Srp, Kápička, Šťastný, Sousedík, Mareš, Štika

Kojzar (Krýsl) - Holeček, Dobiáš, Fiala, Pecka, Šmejkal - Bouší, Miksan, Chramosta, Reiser, Poláček, Klasna, Galla, Hanuš, Kořínský, Blažekovičová

A hrál se zápas jak se patří. Po vyrovnané úvodní periodě měli dvoubrankový úsměv na tváři hráči Plzně, v jejíž dresu se prosadili v sedmé a deváté minutě Chramosta s Reiserem. I domácí si vypracovali řadu šancí, hostující brankář byl ale bezchybný.

Kvalitní duel byl přes relativně vysokou teplotu vzduchu k vidění i v prostřední části. Oba týmy se střídaly v gólových šancích, hostující hráči si přesto počínali v předbrankovém prostoru lépe a brzy své vedení navýšili. Na 3:0 zvyšoval Klasna, čtyřbrankové vedení svému týmu v šestadvacáté minutě vtiskl v sobotu produktivní Roman Poláček, který měl v utkání podíl na všech brankách svého celku (2+3). Ve druhé části se prosadila ale i Hostivař a byl to Čejka, který paradoxně ve svém vlastním oslabení snížil.

Tempo nepolevilo ani ve třetí třetině a bylo stále na co koukat. Hostivařští se vrhli do útoku a na konci dvaatřicáté minuty snížili na rozdíl pouhých dvou branek. Z bodu pro vhazování našel Čejka Josefa Vosátku, který bez přípravy překonal Kojzara. Hned v dalším střídání ale opět udeřili hosté, Chramosta ideálně našel Poláčka, který svým druhým gólem definitivně rozhodl o osudu utkání. Oba celky v dalších minutách nevyužily své další přesilové hry a zápas se blížil ke svému konci. Ani jeden z týmů se už další gólové radosti nedočkal a Hostivař tak v pohledném a kvalitním souboji s Plzní odešla tentokrát poražena, 2:5!

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!