13.11.2016 Reportáž

Šňůra přetržena v Pardubicích! Starší dorost nestačil na Autosklo!

Po pěti utkáních, ve kterých starší dorostenci Hostivaře dokázali v řadě bodovat, se šňůra přetrhla v Pardubicích. Silný soupeř rozhodl o své výhře ve druhé třetině!

10.kolo, sobota 12.11.2016

PCE

Pardubice

4:1

0:0, 4:0, 0:1

Branky a nahrávky: 33:17 Brabec (Píša) .
Rozhodčí: Gráca, Vrba . Vyloučení: 2:1 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 31 . Střely na branku: 27:21 . Průběh utkání: 4:0, 4:1 .

Foršt - Bucek, Kendík, Tajovský, Holman, Kvapil, Zajíček, Moravec, Strouhal, Krištof, Kunc, Blažek, Mach, Panchartek, Pilný

Plánička (od 31.Dušák) - Novotný, Kubeš, Ši.Kořínek, Polesný, Šť.Kořínek, Bianchi Ferrer - Píša, Brabec, Jachek, Čejka, Zyta, Jindra, Maťocha, Ježek

Pardubičtí ale svým pohybem dominovali už v úvodní části a jen díky pozornému Pláničkovi se nedostali brzy do vedení. Na druhé straně vystřelil v páté minutě ze středního pásma Čejka a jeho střela se zastavila na horní tyčce pardubické branky. Domácí ale posléze dále proháněli hostivařské obránce a po úspěšné rotaci a následnému seběhnutí obránce mohli slavit první úspěch... Plánička ale vystřelil svým betonem a gólovku zneškodnil. A protože na druhé straně neuspěl v úniku ani Jachek, byl po první části stav bezbrankový.

I ve druhé části hráli domácí prim a v devatenácté minutě poprvé udeřili. Bucek našel před branku seběhnutého Pilného, který otevřel skóre. Studená sprcha ale přišla posléze, když rychlé přečíslení a nahrávky Moravce využil Zajíček a bylo to 2:0. Přesně v polovině utkání byl navíc vyloučen za podražení Jindra a domácí tým opět trestal. Kunc napřáhl za modrou čárou a bombou v přesilovce zvýšil už na rozdíl tří branek. V závěru periody přidal čtvrtý gól Strouhal, který pasoval na modré čáře obránce Hostivaře do role diváka a přesnou střelou ke vzdálenější tyči překonal Pláničku naposledy.

Do závěrečné části už totiž do brankoviště hostí nastoupil Daniel Dušák, který v posledním utkání proti Svítkovu neinkasoval. Hostivař brzy dostala možnost své druhé početní výhody a tentokrát se prosadila. Po několika šancích se míček odrazil k Lukášovi Brabcovi, který v těžkém přesunu překonal Foršta. Stejný hráč ve třetí části ještě nevyužil svůj samostatný únik a protože ani Dušák už žádný ze sedmi pokusů domácích za svá záda nepropustil, skončil zápas výhrou Pardubic, v poměru 4:1.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - "Atleticky nemůžeme soupeři z Pardubic absolutně konkurovat a smekám před jeho fyzickou připraveností. Škoda absence tří našich útočníků, dvou nastřelených tyček a dvojice nevyužitých úniků. Zápas mohl být možná i přes výrazný rozdíl v kvalitě obou týmů o něco zajímavější."

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!