12.10.2015 Reportáž

Mladší žáci vyloupili Rakovník! O výhře rozhodl únik Šťastného!

Den po prohře v Třemošné se hostivařští mladší žáci představili v Rakovníku, kde absolvovali dvoudenní minisoustředění, zakončené ligovým utkáním s domácím týmem.

2.kolo, neděle 11.10.2015

RAK

Rakovník

1:2

0:1, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 1:22 Grepl (Hroch), 22:11 Šťastný (Grepl, Zámečník) .
Rozhodčí: Procházka, Paiskr . Vyloučení: 2:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 18:24 . Průběh utkání: 0:2, 1:2 .

Nistor (Pšenička) - Molnár, Pelant, Čech, Ferštl - Poul, Císař, Sýkora, Mendel, Korf, Novotná, Nistor

Skalický (F.Janšta) - Zámečník, Keprt, Houška, Štoural - Ferfecki, Štastný, Grepl, Malysz, Hroch, M.Janšta

Po úvodní střele rakovnických, kterou betonem zneškodnil brankář Marek Skalických, přišla brzká přesilová hra Hostivaře. S tou si mladší žáci poradili nad očekávání dobře a po několika šancích se už v čase 1:22 radoval z úvodní branky Lukáš Grepl, který před brankou zužitkoval přihrávku Hrocha a rozjásal hostující střídačku poprvé. Vedoucí branka posadila svěřence trenérů Grepla, Zámečníka a Šťastného na koně a před Nistorem bylo nebezpečno i v dalších minutách. Branka již ale nepadla.

ve druhé části měl naopak od úvodních minut více ze hry domácí Rakovník, který se hnal za vyrovnáním a litovat nakonec musel především třech nastřelených tyčí. Ve třiadvacáté minutě navíc vysunul dobře hrající Grepl do úniku Adama Šťastného a ten se z ojedinělé šance ve druhé části nemýlil: střelou na levou tyč navýšil vedení Hostivaře na 2:0. Z dvoubrankového vedení se ale družina z Prahy neradovala dlouho! Rakovnický Sýkora čistě vyhrál v útočné třetině vhazování na obránce Molnára, který se do míčku opřel s takovou razancí, že skončil až za zády jinak dobře chytajícího Skalického.

Třetí část patřila střelecky opět Hostivaři, která aktivně využívala každé příležitosti ke střele a Nistor v brance Rakovníka lapal svou lapačkou jako divej. Rakovník si díky pozorné obraně Hostivaře v závěrečné periodě příliš šancí nevytvořil, přesto viselo vyrovnání ve vzduchu. Skalickému propadl míček mezi betony a skončil kde jinde, než opět na tyči! Hostivař si tak ve vyrovnaném a pohledném duelu připsala cennou výhru, 2:1.