16.11.2015 Reportáž

Mladší žáci vydrželi hrát s Plzní pouze dvě třetiny!

Zápas Hostivaře a Plzně byl soubojem aktuálně prvních dvou týmů tabulky. Přesto pozici favorita plnil ve své hale jednoznačně domácí tým, který hostivařské přehrál především v poslední části a zvítězil vysoko 9:1.

8.kolo, sobota 14.11.2015

PLZ

Plzeň

9:1

1:1, 2:0, 6:0

Branky a nahrávky: 2:22 Grepl (Šťastný) .
Rozhodčí: Tarantík, Henrich . Vyloučení: 0:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 25 . Střely na branku: 30:9 . Průběh utkání: 0:1, 9:1 .

Svoboda (Šlechta) - Pavlík, Beneš, Krejčí, Nadráský, Zíka, Sýkora, Pavlíček, Khanh, Kopal, Kučera, Horský, Tyrš

Skalický - Zámečník, Keprt, Houška, Ježdík - Stoulil, Šťastný, Grepl, Malysz, Sucharda, Štoural, Frey

Pěkný nástup do utkání zaznamenal Lukáš Grepl, když v čase 2:22 zužitkoval přihrávku Adama Šťastného a poslal Hostivař do vedení. Radost vydržela necelých pět minut, než plzeňský Sýkora překonal Skalického poprvé. Povedlo se mu to ještě dvakrát. Ačkoliv byly první dvě třetiny vyrovnaným bojem a i pohledným hokejbalem, tak hráči Plzně měli lepší orientaci v předbrankovém prostoru a v druhé třetině zásluhou Zíky a opět Sýkory navýšili skóre na 3:1.

Ve třetí třetině hráčům Hostivaře docházely síly a Plzeň začala být znatelně aktivnější. Gólman Hostivaře Marek Skalický se měl co ohánět, ale i přes jeho výborný výkon Plzeň přidala ještě šest branek a upravila stav na konečných 9:1.

Tomáš Grepl - "Vyrovnané a na pohled pěkné dvě třetiny. Zejména první útok -Stoulil, Šťastný, Grepl- držel s Plzní krok, ale pochvalu si zaslouží všichni hráči. Třetí třetina již byla v režii hráčů Plzně, když nám odešla fyzička. Soupeřům gratuluji k výhře a výbornému výkonu."