21.03.2016 Reportáž

Mladší žáci vstřelili na Lužinách tucet branek!

Dalším soupeřem mladších žáků byl nadějný tým z Lužin, v jehož řadách běhá především několik šikovných přípravkářů a dokonce i minipřípravkářů.

13.kolo, neděle 20.3.2016

KER

Kert Park Praha

2:12

0:4, 1:2, 1:6

Branky a nahrávky: 4:21 Šťastný (Ferfecki, Houška), 7:00 Hroch (Nguyen, Bartoš), 7:09 Hroch, 10:25 Ferfecki (Šťastný), 13:12 Šťastný, 19:58 Ferfecki (Zámečník), 24:16 Šťastný (Ferfecki), 26:22 Stoulil (Malysz), 28:48 Ferfecki, 29:30 Sucharda, 29:46 Bartoš .
Rozhodčí: Chmel, Barták . Vyloučení: 0:1 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 20 . Střely na branku: 13:40 . Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:12, 2:12 .

Slaboch (Štraberger) - Jizba, Černý, Chán, Křivánek, Stašák, Vrabec, Drnec, Matula, Néma, Janda, Nevšímal, Koj, Adam

Keprt (od 13.F.Janšta) - Houška, Sucharda, Zámečník, Štoural - Ferfecki, Šťastný, Frey, Nguyen, Hroch, Bartoš, M.Janšta, Malysz, Stoulil

Trenéři týmu zapojili do týmu dalšího z nováčků a do utkání s Kert Parkem nastoupili na dvě obrany a tři kompletní útočné řady. Už v prvním střídání se novic Nguyen Hoang Huy mohl zapsat do kolonky střelců, jeho pokus ale brankář Štráberger zneškodnil. Kapituloval až v páté minutě, kdy pokus Ferfeckiho doklepl do opuštěné sítě Adam Šťastný. Po chvilce se dvakrát prosadil Marek Hroch a čtvrtý gól Hostivaře přidal ještě v úvodním dějství Ferfecki, po milimetrovém pasu od Šťastného.

Oba střelci se prosadili i ve druhé třetině, mezi jejich přesné zásahy se ale vloudila i úspěšná trefa domácího Chána.

Brankostroj pokračoval až ve třetí části, kdy se po dvou zásazích produktivního Šťastného trefili i přípravkáři Tomáš Stoulil a Jakub Sucharda, Ferfecki a šest minut před koncem utkání i střelec z prvního jarního klání, René Bartoš. Soupeř v závěru zkorigoval na konečných 2:12 gólem v přesilové hře.

V utkání proti mladšímu a nadějnému soupeři z Lužin se prosadila především dvojice Šťastný - Ferfecki, která měla prsty v sedmi brankách svého týmu. Prostor dostali i nováčci, kteří se s hokejbalem teprve seznamují, v brance se od druhé části objevil i Filip Janšta, který zneškodnil osm pokusů domácích.

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!