27.10.2015 Reportáž

Mladší žáci stále překvapují! Jsou už druzí!

Nedělní dopoledne patřilo mladším žákům Hostivaře, kteří zavítali za soupeřem Coyotes Hýskov na hřiště do Berouna.

6.kolo, neděle 25.10.2015

HYS

Coyotes Hýskov

1:9

0:4, 1:3, 0:2

Branky a nahrávky: 3:10 Bartoš (Sucharda), 4:49 Šťastný (Grepl, Zámečník), 7:04 Grepl (Šťastný), 7:18 Bartoš (Houška), 13:15 Grepl (Štoural), 15:33 Grepl (Šťastný), 17:22 Bartoš (Sucharda), 29:17 Malysz (Sucharda), 31:32 Malysz .
Rozhodčí: Tománek . Vyloučení: 1:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 28 . Střely na branku: 7:30 . Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:9 .

Němčík - Slabý, Švec, Uher, Hřímal - Kupec, Kupec, Wágner, Švec, Bureš, Maršoun, Frolík

Keprt (F.Janšta) - Zámečník, Štoural, Houška, Sucharda - Frey, Šťastný, Grepl, Malysz, Bartoš, M.Janšta

V týmu Hostivaře před utkáním vládla nervozita a respekt k atleticky stavěnému soupeři. Už první minuty ale naznačily, že se není čeho bát. V utkání se hostivařským dařilo... vždyť hned dvojice hráčů zaznamenala hattrick. Navrátivší se Renda Bartoš, zvaný „Čivava“, otevřel již v čase 3:10 skóre a s úsměvem na tváři avizoval, že přijde hattrick. To potvrdil v časech 7:18 a 17:22. Druhý hráč, který měl střelecké choutky, je stále se zlepšující kanonýr Lukáš Grepl. O co menší hráč, o to větší srdce a bojovnost. V časech 7:04, 13:11 a 16:33 doplnil hattrikáře Bartoše. Obzvláště třetí gól stojí za obdiv, kdy naše přesilovka trvala jen 12 vteřin a po akci v linii Šťastný-Grepl šel soupeř do plného počtu hráčů. Spolubojovník Grepla v 1. útočné linii, Adam Šťastný měl dnes dirigentskou náladu a krom gólu ve 4:49 rozdával přihrávky do zakončení právě Greplovi a v závěru také jednou Markovi Malyszovi. Ten se pro změnu prosadil v závěru zápasu dvakrát a jen málo chybělo, aby se připojil k třígólovým střelcům Bartošovi a Greplovi.

Jediný gól, který padl za záda našeho velmi vychladlého brankáře Tomáš Keprta, padl v sedmnácté minutě. V té době už ovšem bylo rozhodnuto o úspěchu Hostivaře, která si z Berouna odvezla všechny tři body za výhru 9:1.

Nový tým mladších žáků se po výhře nad Hýskovem uhnízdil před podzimními prázdninami na druhém místě, za favorizovanou Plzní.

Tomáš Grepl (hlavní trenér týmu) - "První třetina byla ze začátku nervóznější na obou stranách, ale poté jsme předvedli zatím naše nejlepší pojetí hry. Vycházelo nám skoro vše."

Tibor Zámečník (trenér týmu) - "Musím zmínit dvě věci. Za prvé se výborně zapojil nováček Pavel Frey a je na něm vidět chuť do hry. Jen málo chybělo, aby si připsal první bod za asistenci hned v prvním zápase. A dnešní pojetí hry od Adama Šťastného bylo prostě parádní."

Tomáš Šťastný (trenér týmu) - "Ve zkratce řečeno, první třetina byla hodně dobrá, v polovině druhé třetiny už jsme s pocitem bodového zvýhodnění chvilkami přestávali hrát. Třetí třetina už byla lepší a trošku s nadhledem, kdy už si hráči zápas užívali a dovolovali si věci, které by za vyrovnaného stavu nebyly možné."