16.09.2015 Reportáž

Mladší žáci drama v poslední třetině zvládli a Kovo přehráli!

Ligová sezóna odstartovala i mladším žákům Hostivaře, kterým se jako první postavilo pražské Kovo. I přes nadějné vedení udělal soupeř z utkání v poslední třetině velké drama. Hostivař nakonec zvítězila o jediný gól.

1.kolo, neděle 13.9.2015

8:7

2:0, 4:1, 2:6

KOV

Kovo Praha

Branky a nahrávky: 4:19 Šťastný (Ferfecki, Grepl), 8:19 Šťastný (Houška), 16:29 Šťastný (Ježdík), 17:03 Houška, 18:11 Malysz (Štoural), 22:12 Malysz (Štoural), 29:19 Grepl (Šťastný, Ferfecki), 35:29 Šťastný .
Rozhodčí: . Vyloučení: 1:2 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 50 . Střely na branku: 49:20 . Průběh utkání: 6:0, 6:3, 7:3, 7:7, 8:7 .

Keprt (od 25. do 31.Skalický) - Zámečník, Houška, Štoural, Ježdík - Ferfecki, Šťastný, Grepl, Malysz, Hroch, Janšta, Bartoš

Blaho - Kříž, Vraný, Fluxa, Čech, Malík, Vondráček, Schörfeld, Švalbach

V prvním zápase hostila Hostivař TJ KOVO Praha.

První třetina začala pro hráče Hostivaře na výbornou. Hned v úvodu zápasu vybojoval míček za brankou Grepl, poslal ho Ferfeckimu, který neváhal a přistrčil ho Adamovi Šťastnému a ten bez problémů překonal brankáře KOVA Blaha. Šťastný do přestávky vstřelil i druhý gól po přihrávce Radima Houšky. V první třetině hráči Hostivaře soupeře k ničemu nepustili a mohli si v klidu oddechnout.

Druhá třetina byla podobná té první. Hned v úvodu třetiny vstřelil branku Adam Šťastný, poté napřáhl od modré čáry Radim Houška a trefil se přímo mezi betony gólmana Blaha. Další dvě branky přidal Marek Malysz po přihrávkách Patrika Štourala. Několik šancí si vypracoval i Marek Hroch, tomu to tam, ale ne a ne spadnout. Hráči KOVA, ale ani za stavu 6:0 neměli myšlenky na to, to zabalit a ještě před koncem druhé třetiny snížili zásluhou Davida Kříže na rozdíl pěti branek.

Nejdramatičtější část zápasu proběhla ve třetí třetině kdy hráči KOVA začali stíhací jízdu. Během čtyř minut snížili na 6:3 a dostávali se „na koně“, naštěstí Hostíci předvedli další souhru jako u prvního gólu. Tentokrát míček putoval po ose Ferfecki, Šťastný a nakonec Grepl, který uklidil míček do prázdné brány. Hráči KOVA, pořád přidávali na tempu a postupně snižovali zejména zásluhou Davida Kříže až do stavu 7:7. Oba týmy si vzali oddechový čas, aby nechali odpočinout to nejlepší co mají. V barvách Hostivaře to byl v nedělním zápase Adam Šťastný, který třicet vteřin do konce vstřelil branku na 8:7. Více se již stav nezměnil a Hostíci mohli jít slavit první výhru v sezóně.