29.02.2016 Reportáž

Mladší dorost vstoupil do jarní části vítězně a navýšil vedení!

V úvodním utkání jara přivítal mladší dorost Hostivaře na domácím hřišti druhý Hradec Králové. Hostivařští zvítězili 4:2 a navýšili své vedení v tabulce.

7.kolo, sobota 27.2.2016

4:2

1:0, 2:0, 1:2

HKR

Hradec Králové

Branky a nahrávky: 14:55 Čejka (Vaniš, Brabec), 18:30 Čejka (Zyta), 20:59 O.Nocar (Vaniš), 33:27 O.Nocar (M.Nocar) .
Rozhodčí: Volkán, Diblík . Vyloučení: 5:4 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 35:19 . Průběh utkání: 4:0, 4:2 .

Dušák (od 24.Štoural) - Kubeš, Ferrer, Šť.Kořínek, M.Nocar, Ši.Kořínek, Macek - Maťocha, Brabec, Jachek, Zámečník, Čejka, Zyta, O.Nocar, Vaniš, Mazura, Petřvalský, Ježdík

Zapadlová (Baše) - Matys, Dlouhý, Jirák, Zeman, Rejlová, Kubát - M.Rakovský, Pojar, Novák, J.Rakovský, Černý, Dolanský, Fiedler, Bartoš

Zápas začal převahou Hostivaře, která byla po chvilce uklidněna prvním vyloučením Kubeše. V oslabení si paradoxně největší šanci vytvořil hostivařský Čejka, který pláchl všem, Zapadlová jeho zakončení ale lapila. Hradečtí se nikam nehnali a jedinou vážnější situaci musel řešit Dušák v brance domácích pouze ve druhé polovině první části, kdy se znenadání utrhl rychlonožka Černý, lepší zakončení mu ale znemožnil dotírající Ferrer. Když už se zdálo, že třetina skončí bez branek, vlétlo na hřiště speciálně složené, pětičlenné komando a pět vteřin před sirénou otevřelo skóre. Brabec s Vanišem přihrávali, Čejka byl úspěšným střelcem.

V osmnácté minutě si šel na trestnou lavici odpočinout hradecký Zeman a Hostivař slavila podruhé. Marek Zyta našel přesně volného Čejku, který bez přípravy prostřelil Zapadlovou. Na 3:0 zvýšil po chvilce Ondřej Nocar, kterého milimetrově našel zpoza branky Vaniš a zdálo se být rozhodnuto. V polovině utkání vystřídal v brance Hostivaře Dušáka Václav Štoural a hned musel čelit čtyřem minutám v oslabení, když si šel nejdříve na hanbu odpočinout Zámečník a po něm i hříšník Kubeš. Gól už ale nepadl a Hostivař tak vedla po dvou třetinách 3:0.

Ve čtyřiatřicáté minutě navýšil už na rozdíl čtyř branek opět Ondřej Nocar. Posléze se na trestnou lavici, po krátkých námluvách, odporoučeli hradecký Pojar s hostivařským Kubešem, který dal začínajícímu vztahu rychlý konec odchodem do šaten s desetiminutovým trestem. Závěr zápasu patřil dvojici početních výhod Hostivaře, ale i dvěma gólům v naší síti. Pěknou střelou se v úniku nejdříve prezentoval Fiedler a pouhé dvě vteřiny před koncem utkání zkorigoval na konečných 4:2 Martin Rakovský.

Hostivař si připsala v úvodním utkání jarní části tři body nad druhým týmem v tabulce, který tak nyní ztrácí již třináct bodů. Další duel sehrají mladší dorostenci až ve čtvrtek 17.března, kdy zavítají na hřiště TJ Kovo Praha, na Palmovku.

Ondřej Nocar - "Soupeř hrál velmi dobře, ale mi přeci jen o něco lépe a i díky trochu štěstí jsme dali pár gólů. Bylo už během zápasu vidět, že soupeř tolik nemůže a to se podepsalo na výsledku."

Lukáš Brabec - "Do prvního jarního zápasu jsme šli s tím, že chceme udržet vítěznou šňůru, což se nám také povedlo. Nicméně zápas nebyl podle mého očekávání. Čekal jsem, že to bude velký boj, nevím jestli to bylo tím, že to byl první zápas po delší době, ale prostě jsem to čekal víc dramatické a bojovné. Hradec se nepouštěl do žádných větších akcí, nenapadal a také jsem v nich neviděl takovou tu jiskru, což bylo i u nás. Koncovka u nás trochu vázla, i když jsme se snažili střílet co nejvíce, tak nám střely prostě moc nevycházely."

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!