24.04.2016 Reportáž

Ml.žáci - V Ústí to byl boj! V nájezdech rozhodl Lukáš Grepl!

Další vyrovnaný duel sliboval výjezd mladších žáků do Ústí nad Labem. A byl to skutečně boj! Hostivař v úvodu vytěžila z minima maximum a vedla o dva góly! Domácí ale posléze zaslouženě vyrovnali a o bodu navíc tak musela rozhodnout loterie v podobě samostatných nájezdů.

17.kolo, neděle 24.4.2016

UNL

Ústí n. Labem

3:4ss

1:1, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky: 3:26 Sucharda (Ferfecki), 15:33 Ferfecki (Malysz, Zámečník), 16:42 Malysz (Sucharda), rozh.nájezd Grepl .
Rozhodčí: Beránek, Joudal . Vyloučení: 3:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 37 . Střely na branku: 22:23 . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4 .

Kříž (Tůma) - Kerner, Hrdlička, Vichra, Matoušek, Klíma - Vyhlídal, Kucourek, Koza, Martínek, Tomčík, Husová, Tůma, Zeman, Černý, Procházka, Kuchař, Černý

Keprt (Janšta) - Zámečník, Houška, Ježdík, Štoural - Frey, Šťastný, Grepl, Janšta, Hroch, Bartoš, Malysz, Ferfecki, Sucharda

Vyrovnaná partie od začátku do konce! Oba celky vstoupily do utkání aktivně, v prvních dvou minutách se ale brankáři příliš nezapotili. Ve třetí minutě se ovšem do samostatného úniku utrhl vytáhlý čahoun Martínek a střelou na bližší tyč Keprtovi branky otevřel skóre. Domácí se naštěstí neradovali z vedení dlouho, když z nevinně vypadající akce nahrál zpoza branky Ferfecki Jakubu Suchardovi, který nic nevymýšlel a přesnou střelou srovnal stav. V dalším pokračování měli více ze hry domácí, kteří svědomitě plnili pokyn střílet ze všech pozic. Gól už ale diváci neviděli a do druhé části se tak vstupovalo za nerozhodného stavu.

I úvod druhého dějství patřil spíše soupeři, který třikrát prověřil Keprta. Hostivař ale posléze dokázala vytěžit z minima maximum a v ojedinělých šancích udeřila! Malysz nejdříve milimetrovou přihrávkou našel před brankou nepokrytého Ferfeckiho, pro kterého už nebyl problém uklidit míček do branky. To ale nebylo vše! Po více jak minutě využil Suchardovi přihrávky Marek Malysz, který nikterak rychlé přečíslení zakončil střelou na levou tyč. Hostivař tak v sedmnácté minutě vedla už 3:1, ačkoliv do té doby vyslala na brankáře domácích pouhopouhých šest střel! Hra se posléze urovnala a další šance měl i soupeř. Jednu z nich ve dvaadvacáté minutě využil opět Martínek, který dokonale pokryl míček a vytočením do střelecké pozice prostřelil Keprta podruhé.

Hostivař byla ve třetí části střelecky aktivnější, paradoxně už ale další gól nevstřelila. Naopak hned v úvodu třetiny s číslem tři zaúřadoval aktivní Tomčík a vyrovnal na 3:3. Hostivařští posléze nedokázali uspět v nabídnuté početní výhodě po oplácení Matouška a lépe si v závěru nevedl ve stejné situaci ani soupeř. Utkání tak zcela zaslouženě dospělo k samostatným nájezdům...

V nich nejdříve neuspěl ústecký Tomčík a šťastnější nebyl ani Adam Šťastný na straně Hostivaře. Tomáš Keprt neinkasoval posléze nekapituloval ani z hole Hujsové, a tak přišel na řadu rozhodující nájezd Lukáše Grepla, který šikovně zamíchal míčkem na hokejce a Michala Kříže prostřelil. Ani poslední pokus domácích úspěšný nebyl! Keprt střelu vytěsnil mimo tyče a Hostivař tak zvítězila v Ústí nad Labem 4:3 po samostatných nájezdech.

Tomáš Grepl (trenér týmu): "Zápas to byl hodně vyrovnaný, jen co je pravda. Asi jsme všichni podcenili začátek, poté se již hra srovnala a v posledním dějství si myslím, že jsme byli lepším týmem, jen se nepodařilo skórovat. Nájezdy jsou už jen dovednostní soutěž, díky které jsme si přivezli dva body."

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!