29.04.2017 Reportáž

Konečně! Starší dorostenci zabrali a přehráli Karvinou!

No konečně! Starší dorostenci po čtyřzápasové sérii proher zabrali a na domácím hřišti přehráli houževnatou Karvinou 2:0! Největším soupeřem byl tentokrát pro hostivařské brankář hostí!

20.kolo, sobota 29.4.2017

2:0

0:0, 1:0, 1:0

KAR

Karviná

Branky a nahrávky: 23:50 Čejka (TS), 40:11 Vaniš (Čejka) .
Rozhodčí: Danylec, Vokalová . Vyloučení: 2:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 24 . Střely na branku: 53:18 . Průběh utkání: 2:0 .

Dušák - Novotný, Ši.Kořínek, Kubeš, Šť.Kořínek, Bianchi Ferrer, Ježek - Píša, Brabec, Jachek, J.Vaniš, Čejka, Zyta, Vaňo, Jindra, Maťocha

Mokrý - Němcová, Novák, Frojda, Dzik, Korzeniowski, Mayer, Plánka, Stanisz, Lipták, Kamenský

Střelecká i herní převaha Hostivaře, výborný Vojtěch Mokrý v brance Karviné a trpělivé čekání na první gól... takový byl poslední duel hostivařských starších dorostenců, kteří v Koma Areně přivítali souseda v tabulce, tým Karviné.

Už v první třetině vyslali domácí na karvinského brankáře dvacítku střel, gólu se ale nedočkali. Po dalším obléhání branky se až po polovině utkání protáhl přes hostujícího obránce Jan Čejka, byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. S tím si nejmladší člen sestavy poradil a Hostivař konečně vedla! Své šance si ale ve druhé třetině vytvořil i soupeř a i Daniel Dušák tak musel několikrát prokázat své kvality.

Rozhodnuto tak nebylo ani při vstupu do třetí části. Hostivař na druhou stranu hrála sebevědomě a utkání hodlala dovést k vítěznému konci. Po další z nevyužitých přesilovek se k balonku dostal v jednačtyřicáté minutě Čejka, namazal před branku Vanišovi a ten procedil míček pod ruku skvělého brankáře Mokrého. Hostivař vedla 2:0 a své vítězství už si v závěru nenechala vzít, čímž ukončila čtyřzápasovou sérii proher.

Daniel Dušák (brankář HBC Hostivař) - "V zápase jsme od začátku dominovali, ale díky výborně chytajícímu brankáři hostí jsme se nedokázali víckrát prosadit. Jsem rád, že jsme se po delší sérii výsledkově nepovedených zápasů zvedli a věřím, že se stejným přístupem a sestavou vyhrajeme i zbytek zápasů."

Jan Čejka (útočník HBC Hostivař) - "Dnešní zápas se nám povedl, soupeři ale výborně zachytal brankář, který svůj tým dlouho držel ve hře o body. Naštěstí jsme dali dva góly a zápas dovedli ke třem bodům."

Lukáš Píša (kapitán HBC Hostivař) - "Zápas byl od začátku v naší režii, ale výborně chytajícího gólmana hostů jsme dokázali překonat až ve druhé třetině, a to z nájezdu. Ve třetí třetině jsme značně polevili, ale karvinští toho nevyužili. Samozřejmě si myslím, že kdyby jsme využili většinu našich přesilovek, bylo by to o poznání jednoznačnější."

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!