14.09.2015 Reportáž

Jachek vystřelil mladšímu dorostu v prvním utkání tři body!

Ligová sezóna odstartovala mladšímu dorostu ostrým utkáním na půdě Pirátů z Hradce Králové. Hostivař musela dotahovat, díky dvěma gólům Dominika Jachka v závěru utkání ale nakonec zvítězila 4:2!

1.kolo, neděle 13.9.2015

HKR

Hradec Králové

2:4

1:2, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 7:42 Čejka (TS), 13:56 Čejka (Brabec, Šť.Kořínek), 39:20 Jachek (Jirec), 44:46 Jachek (Jirec, Čejka) .
Rozhodčí: Dubský, Synková . Vyloučení: 4:4 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 54 . Střely na branku: 18:26 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4 .

Zapadlová (Baše) - Baliar, Bartoš, Černý, Dlouhý, Dolanský, Fiedler, Kralovič, Kubát, Novák, Rakovský J., Rejlová, Šimek, Vaculík, Zeman, Rakovský M., Kynčl, Jirák

Štoural (Dušák) - Bianchi Ferrer, Kubeš, Ši.Kořínek, Němec, Šť.Kořínek, M.Nocar - Jirec, Brabec, Jachek, O.Nocar, Čejka, Zyta, Mazura, Zámečník, Ježdík, Maťocha

Už úvod zápasu naznačil, že se bude jednat o kvalitní duel plný soubojů. Piráti byli hostivařským vyrovnaným soupeřem a díky rychlonohému kapitánovi několikrát zahrozili už v úvodních minutách.

A byl to právě Daniel Černý, který domácí tým poslal do vedení, když po individuální akci a důrazu v předbrankovém prostoru skóroval. Hostivař se ale brzy dostala k vyrovnání, jelikož po úniku Marka Zyty bylo možná přísně nařízeno trestné střílení v náš prospěch. Jan Čejka rychlou kličkou uspěl a stav byl po chvilce opět vyrovnaný. V dalších minutách se vyznamenala brankářka Hradce, která pohotově zneškodnila gólovku Lukáše Brabce. Hostivařští přesto ještě v úvodní periodě převážili misky vah na svojí stranu, když z nezištné akce vyslal Čejka nechytatelnou bombu do pravé šibenice domácí branky.

Disciplinovaná hra Hostivaře doznala trhlin těsně před odehranou polovinou klání, kdy na trestnou lavici putovala postupně trojice hráčů Hostivaře. Jednu z nabídnutých přesilových her využil hradecký kapitán Černý prudkou střelou od mantinelu a vyrovnal v té době na 2:2. Změnu stavu nepřinesla ani krátká početní výhoda na každé straně a do třetí části tak vstupovaly oba týmy s vidinou bodového zisku.

Ve třetí části bylo k vidění několik gólových příležitostí a především hostivařské muselo mrzet nevyužití šancí Brabce, Čejky a především Jonáše Jirce, kterého Veronika Zapadlová v brance Pirátů tváří v tvář vychytala. Hrálo se o každý metr hřiště a urputných soubojů neubývalo. Žádný z týmů už ovšem mezi sebou nenašel faulujícího hříšníka, a tak se zápas dohrával ve vyrovnaném počtu hráčů na hřišti. ve čtyřicáté minutě využil tlaku hostivařských Jonáš Jirec, který zpoza branky našel milimetrově Dominika Jachka a ten přesnou střelou rozradostnil hostivařskou družinu. Do konce utkání zbývalo něco přes pět minut a domácí tým už neměl na druhé vyrovnání příliš sil. Hostivař utkání kontrolovala a v závěru zápasu navýšila na konečných 4:2 souhrou v přečíslení, do kterého vyslal Čejka dvojici Jachek-Jirec a úspěšným střelcem byl nakonec prvně jmenovaný.

Mladší dorost Hostivaře tak v úvodním utkání nové sezóny porazil mladý a velice dobře hrající tým Hradce Králové, 4:2.

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!