Hostivař narazila! Utkání mužů v Čimicích ovládli Rafani!

V nedělní podvečer se borci z Hostivaře představili na hřišti v čimickém areálu. Bohužel číslovka tři nebyla nakloněná žluto-modro-bílým barvám.

RAF

Rafani Praha

3:2

1:1, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 7:32 Přeslička (Brož, Zvolský), 40:36 Brož (Kalaš, Přeslička) .
Rozhodčí: Augustýn, Sládek . Vyloučení: 4:3 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 5 . Střely na branku: 27:23 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2 .

Opalecký - M.Bémer, J.Bémer, Šimon, Voráček - Beneš, Bureš, Hausl, Klofáč, Ondruš, Pařízek, Soukup, Staněk, Uher

Janovec (Hallada) - Frühauf, Kerouš, Přeslička, Skřivan, Suchý, Zvolský - Boreček, Brož, Coufalík, Janda, Jindra, Kalaš, Krištofek, Krupka, Staněk, Šťastný, Těšínský

Do zápasu vstoupil hostující celek vcelku svižně. Aktivně napadal soupeře v jeho obranném pásmu a nedával mu příliš příležitostí ukázat růžky. Až do páté minuty, kdy nedůsledné vyhození potrestal Staněk. Střelecky byla třetina vyrovnána, nicméně větší aktivitu bych připisoval Hostivaři. Ta se na sklonku sedmé minutě dostala k přesilové hře a vytěžila z ní vyrovnávající branku. Vyplatil se důraz v brankovišti, který přinesl své ovoce. Druhou branku v sezóně si připsal Martin Přeslička.

Druhá třetina byla osudová. Snížená houževnatost, bojovnost posadila domácí na koně. Nejistota a nepřesnost zívala z hokejek obou mužstev, nicméně domácím tento fakt příliš nevadil. S jednoduchou hrou byla na hřišti lepším mužstvem. Když se Hostivař o něco později ocitla ve svém druhém oslabení, které bylo dokonce dvojnásobné, naplnily se nejčernější obavy. K obdivu nechal vystavit své šikovné, dlouhé ruce útočník Pařízek. 2:1!

Déšť neustále přispíval svou měrou na předváděnou hru, když v nejednom místě vytvářel z čimické arény spíše plavecký bazén. Přechod z „evropského“ hokejbalu na „zámořský“ pomohl opět spíše domácímu celku. Potvrzení přišlo záhy, povedenou střelou přes obránce se blýskl Soukup. 3:1! Hra se začala kouskovat a nebylo se příliš na co dívat. Všech pět diváků muselo být hrou zklamáno. Malý úsměv jistě přinesl na tváře hostivařské divácké většiny gól z hole Marka Brože! Trefa hosty nabudila, a když už nepřinesla vyrovnání, přinesla alespoň dlouho hledanou chuť a odhodlání se zápasem něco udělat. Bohužel! A tak poprvé v sezóně skončil zápas pro Hostivař bez bodového ohodnocení.

David Kerouš (HBC Hostivař): "Zápas se mi těžko hodnotí. Nedokázali jsme udržet nastavené tempo po celé tři periody a to rozhodlo. Pokud chceme vyhrávat, představení z Čimic už nesmíme zopakovat."