18.04.2016 Reportáž

Famózní závěr! Starší žáci obrátili nepříznivý stav v Plzni!

Tak to byl match! Na půdu silného soupeře z Plzně přijeli hostivařští v okleštěné sestavě, bez několika hráčů základní sestavy. V utkání s dramatickou koncovkou nakonec brali všechny body po výhře 6:5!

18.kolo, neděle 17.4.2016

PLZ

Plzeň

5:6

2:1, 0:0, 3:5

Branky a nahrávky: 13:55 Čejka (Vosátka), 32:12 Vosátka (Čejka), 39:01 Čejka (Sedláček), 39:15 Čejka (Sedláček, Kolář), 42:32 Vaniš (Čejka), 42:51 Čejka (Bůžek, Sedláček) .
Rozhodčí: Soukup, Liška . Vyloučení: 5:4 . Využití: 0:4 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 70 . Střely na branku: 37:35 . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 5:6 .

Kojzar (Krýsl) - Holeček, Dobiáš, Fiala, Pecka - Bouší, Galla, Hanuš, Poláček, Blažekovičová, Klasna, Kořínský, Reiser, Chramosta

Dostál - Kolář, Kořínek, Sedláček, Vaniš - Bůžek, Čejka, Vosátka, Štika, Šťastný, Kápička, Sousedík, Mareš, Jirsák

V posledních dnech se doslova roztrhl pytel se zraněnými hráči a trenér Vaniš tak na nedělní duel s vedoucí Plzní nemohl počítat s Waltrem, Maškem, Ficem, Srpem či Matyášem Zímou. Nepříliš početný kádr tak poprvé doplnil talentovaný mladší žák Adam Šťastný, který se na hřišti rozhodně neztrácel.

Úvodní minuty zcela určitě patřili soupeři, který sebevědomou hrou tlačil hostivařské v obranném pásmu a brzy zaslouženě vedl, když zmatků před brankářem Dostálem využil Klasna. Za další půlminutu to bylo už 2:0 pro domácí, když se pěknou a přesnou střelou prosadil Chramosta. Hostivař byla do osmé minuty bezzubá, poté ale zaujala souhra Vosátky s Čejkou, kterého v přečíslení dvou útočníků na jednoho obránce vychytal Kojzar. Plzeňský brankář přesto v úvodní části kapituloval, když v nabídnuté početní výhodě našel zpoza branky Vosátka opět Čejku, který vymetl všechny pavučiny z branky.

Hostivař tak vstoupila do druhého dějství s jednobrankovou ztrátou i přesto, že sportovní kvalita byla v první patnáctiminutovce spíše na straně soupeře. I přes množství šancí ve druhé části gól nepadl. Domácí tým si nedokázal poradit s náznaky několika přečíslení a mnohdy nepochopitelně míček pouze nastřelil na brankáře Dostála. V hostivařském dresu o sobě stále více dával vědět první útok a zvláště Čejka byl střelecky aktivní. Jeho čas měl ale teprve přijít...

První šok domácím připravil Vosátka, který ve vlastním oslabení dokázal nadvakrát vyrovnat. Krátkou euforii hostí brzy potopil Bouší, který vrátil vedení opět na stranu Plzně, která v dalších minutách dominovala. Hostivařští nestíhali a v sedmatřicáté minutě lovili míček z branky hned dvakrát. Plzeň vedla ještě šest minut před koncem 5:2 a v obrat věřili snad už jen hráči a ti největší optimisté. Po vyloučení Vaniše putovali na lavici hanby i dva hráči domácího týmu a Hostivař ve skvěle zahrané přesilovce trestala! Sedláček milimetrově nabil Čejkovi a ten se dělovkou nemýlil. Stejný hráč dal posléze zápasu ještě větší zápletku únikem po levém křídle, který nekompromisně zakončil prudkou střelou na vzdálenější tyč. Napětí v hale se dalo v té době krájet! Ve dvaačtyřicáté minutě byl vyloučen domácí Poláček a zvláště domácí diváci se v tu chvilku na tribunách svými hlasivkami opřeli do soudců atraktivního utkání. Další povedenou souhru v přesilovce pak k nespokojenosti plzeňských příznivců využil přesně po minutě tvrdou střelou od modré Daniel Vaniš a bylo opět vyrovnáno! Šokovaní hráči domácích krátce po vhazování neuhlídali stále nenamlsaného Čejku, který akcí jako přes kopírák unikl po levém křídle a Kojzar se po jeho střele za míčkem jen ohlédl! Famózní obrat!

Do konce zápasu každopádně scházelo přesně 129 vteřin! Hostivařští se mohli přetrhnout, aby těsné vedení ubránili, ze snahy ale 34 sekund před koncem duelu vznikl faul ve středním pásmu. Plzeňští naštěstí nenaložili s početní výhodou dle svých představ a Hostivaři tak nakonec ve skvělém duelu v hokejbalové hale podlehli těsně, 5:6.

Jan Dostál (brankář) - "V Plzni jsme odvedli bojovný výkon. Celý tým hrál naplno. Je potřeba si ze zápasu vzít to dobré, odstranit pár chyb a hrát takto častěji. Výborný zápas."

Josef Vosátka (útočník) - "Myslím si, že zápas s Plzní byl velice vyrovnaný, stejně jako předchozí. Všichni na hřišti nechali všechno a zaslouženě jsem zvítězili. Jsem za takový zápas rád, protože nás posune dopředu."

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!