19.03.2016 Reportáž

Dostál exceloval, starší žáci zvítězili nad Alpiqem Kladno 4:0!

S Kladnem sehráli starší žáci poslední duel při letním turnaji na Lužinách. Tehdy uspěl hostivařský výběr. Včera ovšem není dnes. Tentokrát v dlouho vyrovnaném utkáním dominovali obě obrany i brankáři obou týmů...

14.kolo, sobota 19.3.2016

KLA

Kladno

0:4

0:1, 0:0, 0:3

Branky a nahrávky: 14:50 Čejka, 32:01 Kápička (Srp, Mašek), 42:01 Čejka (Vosátka), 44:40 Bůžek (Čejka, Fic) .
Rozhodčí: Paiskr, Mervínský . Vyloučení: 1:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 27:29 . Průběh utkání: 0:4 .

Beran (Černý) - Říha, Levý, Rychlý Maurer - Doubrava, Lejsek, Cajthaml, Ježek, Kolek, Mertl, Frühauf, Paták, Stříbrný, Horák

Dostál - Kolář, Fic, Sedláček, Vaniš, Jirsák, Kořínek - Bůžek, Čejka, Vosátka, Mašek, Srp, Kápička, Sousedík, Mareš, Štika, Waltr

Zápas dlouho příliš šancí nenabízel. Oba brankáři se více zapotili až v poslední pětiminutovce první třetiny, kdy nejdříve Dostál lapačkou na poslední chvilku vyškrábl pokus domácího hráče a posléze se zaskvěl i jeho kolega na druhé straně hřiště. Ten ale přeci jen ještě v úvodní periodě kapituloval, když v závěru unikl Čejka a míček po jeho střele do betonů se štěstím skončil v bráně.

Obrany, ale i brankáři obou týmů, hráli prim i ve druhém dějství. Beran v brance Kladna fantasticky zneškodnil tutovku Čejky, která volala po gólu. Diváci si ovšem museli počkat na to nejzajímavější až do třetiny závěrečné.

Ve dvaatřicáté minutě zakombinoval druhý útok už při přechodu do útočného pásma, míček se ale nakonec dostal za branku, odkud ho dopravil za překvapeného brankáře Vojtěch Kápička jedinou možnou cestou, tedy skulinkou mezi betonem a tyčkou. I dobře hrající Kladno si ale vypracovávalo příležitosti ke skórování, Dostál v brance Hostivaře ale ve třetí části exceloval a korigování stavu nedovolil. V závěru nejdříve naopak z dalšího úniku přes celé hřiště navýšil na 3:0 Jan Čejka a pouhých dvacet vteřin před koncem upravil na konečných 4:0 výborně hrající Štěpán Bůžek.

Hostivař tak v dalším vyrovnaném duelu získala tři body.

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!