09.10.2015 Reportáž

Dorost zvítězil i na domácí půdě! Kovo přehrál 6:1!

Mladší dorost vyzval ve čtvrtém utkání základní části pražské Kovo, které v každé periodě dvakrát inkasovalo a z Koma Areny si odvezlo prohru 1:6!

2.kolo, pátek 9.10.2015

6:1

2:0, 2:1, 2:0

KOV

Kovo Praha

Branky a nahrávky: 4:32 Ši.Kořínek (Brabec, Čejka), 12:06 Čejka (Zyta), 26:49 Vaniš (Zámečník), 29:01 Šť.Kořínek (Brabec), 38:44 Vaniš (Macek), 40:21 Bianchi Ferrer (Jachek) .
Rozhodčí: Kasner, Vaňourek . Vyloučení: 1:9 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 62 /b> . Střely na branku: 38:17 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1 .

Dušák (od 36. Štoural) - Kubeš, Bianchi Ferrer, Ši.Kořínek, Němec, Šť.Kořínek, Macek - Jirec, Brabec, Jachek, O.Nocar, Čejka, Zyta, Vaniš, Zámečník, Mazura, Ježdík, Maťocha, Maxa

Kužela (Dub) - Kyclt, Pátek, Šteg, Vaňura, Stejskal - Diviš, Opolský, Šteg, Baško, Matoušek, Kubát, Lachman

Ve čtvrtém kole nastoupili mladší dorostenci Hostivaře konečně na svém domácím hřišti v Koma Areně, kam je přišlo v souboji s TJ Kovo Praha podpořit šest desítek příznivců.

Soupeř vstoupil do utkání nedisciplinovaně a už v první třetině byl pětkrát vyloučen. Přesilovky ovšem v pátečním podvečeru Hostivaři spíše překážely a zbytečně narušovaly tempo čtveřice po hokejbalu lačnících útočných trojic. Skóre přesto otevřel v početní výhodě dobrou střelou obránce Šimon Kořínek a ve třinácté minutě zvyšoval na 2:0 po pěkné souhře s Markem Zytou nejproduktivnější hráč Hostivaře, Jan Čejka.

Hráči Kova se díky několika vyloučením v první části k příliš šancím nedostali, ve druhé už ale byli nebezpečnější a Dušák v brance Hostivaře musel být ve střehu. Nestačil ovšem na úspěšně provedený brejk Matouška, který přesnou střelou k tyči snížil ve třiadvacáté minutě na rozdíl jedné branky. A mohlo být i vyrovnáno, když Pátek posléze trefil spojnici hostivařské klece. V sedmadvacáté minutě ovšem přispěchal s odpovědí Jiří Vaniš, který zužitkoval přesnou nabídku od Zámečníka a střelou po zemi překonal Kuželu potřetí. Ještě veseleji bylo rovnou minutu před koncem druhé periody, když si ukázkově seběhl do osy hřiště obránce Štěpán Kořínek a míček od Brabce přetavil v gól na 4:1!

Tříbrankové vedení již dávalo naději na úspěch, hostivařští ale stále museli býti pozorní. V šestatřicáté minutě střídal v brance Hostivaře Dušáka Václav Štoural a v úvodních minutách sledoval přes celé hřiště dvě úspěšné akce svých spoluhráčů. Na 5:1 zvýšil se štěstím Jiří Vaniš a na 6:1 povedenou trefou od modré další z obránců, David Bianchi Ferrer. V závěru se k několika příležitostem doslova proplácali i hráči soupeře, Štoural byl ale pozorný a nekapituloval. Hostivař si tak v pátečním duelu připsala výhru 6:1 a ačkoliv svým výkonem nenadchla, působila o poznání kompaktněji a disciplinovaněji, než soupeř.

Ondřej Novák (trenér týmu) - "Nebylo to pro nás úplně vyvedené utkání, na druhou stranu bylo k vidění hodně přihrávek i zapojení obránců do útočné činnosti. Očekávali jsme ovšem trochu větší tempo. Od toho nás brzdilo hodně přesilových her v úvodu, které nás paradoxně spíše trochu uspaly. Výhra je dobrá, hra taky nestála za kritiku, přesto máme na víc."