06.12.2015 Reportáž

Dorost zakončil podzim výhrou v Hradci Králové!

Mladší dorost si prodloužil podzim o prosincovou dohrávku na půdě druhého Hradce Králové. Soupeř potvrdil i přes věkovou nevýhodu svojí kvalitu a v první třetině měl více ze hry...

13.kolo, neděle 6.12.2015

HKR

Hradec Králové

1:5

0:0, 1:2, 0:3

Branky a nahrávky: 22:22 Bianchi Ferrer (Čejka), 23:09 Zyta (Jirec), 38:34 Čejka (Šť.Kořínek), 40:56 Jachek, 41:43 Čejka (O.Nocar, Kubeš) .
Rozhodčí: Dubský, Jeřábek . Vyloučení: 7:8 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 49 . Střely na branku: 28:41 . Průběh utkání: 1:0, 1:5 .

Zapadlová (Baše) - Kubát, Jirák, Zeman, Rejlová, Matys, Dlouhý - Černý, M.Rakovský, Kralovič, Dolanský, Fiedler, Bartoš, Pojar, J.Rakovský, Vaculík

Dušák (Štoural) - Kubeš, Bianchi Ferrer, Ši.Kořínek, Němec, Šť.Kořínek, M.Nocar - Jirec, Brabec, Jachek, O.Nocar, Čejka, Zyta, Mazura, Zámečník, Ježdík, Maťocha

Hostivař přijela do Hradce v naprosto totožné sestavě, ve které na stejném hřišti před necelým čtvrt rokem místní tým přehrála, díky dvěma brankám Dominika Jachka v závěru zápasu. Jediná změna se udála v brankovišti, kde tentokrát nastoupil Daniel Dušák. Ten se musel už v první třetině vytáhnout a zneškodnit celkem jedenáct střel soupeře, který si své největší příležitosti vytvořil v početních výhodách. Hostivař se nedržela jednoduchosti a příliš šancí v úvodním dějství neměla.

Rozhodčí zápasu neváhali často vylučovat ani ve druhé periodě a hra se tak často kouskovala. V době signalizovaného trestu pro obránce Kořínka se do dobré příležitosti dostal hradecký Bartoš a rozjásal domácí střídačku. Přesně po minutě si ale nedovoleně počínal domácí Rakovský, který posléze obdržel další dvě minuty za krosček. A Hostivař trestala! Na 1:1 srovnal nemilosrdnou bombou od modré čáry obránce Bianchi Ferrer a chvilku po něm dostal hosty poprvé do vedení Marek Zyta, který z osy hřiště využil přesného pasu Jirce. Vylučovalo se i v závěru prostřední části, žádný z týmů už ale gólově neuspěl a Hostivař tak šla do třetí třetiny o něco spokojenější.

V úvodu závěrečné patnáctiminutovky museli hosté přežít jedno z dalších oslabení. Domácí tým se hnal za vyrovnáním, jeho střely ale končily na skvěle chytajícím Dušákovi. Hřmělo ale i na druhé straně. Zapadlová musela krýt pokusy Čejky a Ondřeje Nocara, těsně před výměnou stran ji navíc dělovkou od modré rozstřelil mřížku na masce ostrostřelec Jonáš Jirec. Dalších gólů se ale padesátka diváků dočkala v pirátské aréně až v závěrečných sedmi minutách. Jan Čejka nejdříve po vhazování v obranné třetině překvapil svým zrychlením všechny aktéry a tváří v tvář si poradil efektivním zakončením i s brankářkou domácích. Ta si po dalších dvou minutách vybrala slabší chvilku, když propustila nahození Dominika Jachka, střelce z prvního vzájemného klání. Hostivař dohrávala v tlaku a další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Čejka přesnou střelou rozvlnil síť a zvýšil na 5:1. Konečný stav nezměnila ani přesilovka domácích a hostivařští se tak mohli radovat z dvanácté podzimní výhry.

Ondřej Novák (trenér týmu) - "Pohledné a vyrovnané utkání, ve kterém rozhodovaly opět drobnosti a řekl bych, že i naše větší týmová soudržnost. Soupeř ale předvedl dobrý výkon a rozhodně se nemá za co stydět."

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!