17.09.2016 Reportáž

Dlouho to netrvalo! Starší dorost slaví své první vítězství!

Po úvodní prohře na domácím hřišti se družina starších dorostenců vydala ve druhém víkendu na hřiště Svítkova Stars, který v uplynulém víkendu vyprovodil Třinec čtrnáctigólovým přídělem. Hostivařští hráči se ale soupeře rozhodně nezalekli a v Pardubicích nakonec slavili úspěch...

2.kolo, sobota 17.9.2016

SVI

Svítkov Stars

0:3

0:1, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 13:42 Čejka (Novotný), 32:25 Čejka (Kubeš), 39:35 Foubík (Čejka) .
Rozhodčí: Diviš, Vrba . Vyloučení: 9:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 61 . Střely na branku: 26:46 . Průběh utkání: 0:3 .

Novotný - Doležal, Michal, Adámek, Pelikán, Kudláček - Hlaváček, Michal, Dočkal, Modrý, Zaplatílek, Čech, Novotný, Tesař, Topičová

Plánička (Dušák) - Ši.Kořínek, Novotný, Šť.Kořínek, Polesný, Kubeš - Píša, Brabec, Zyta, Foubík, Jindra, Čejka, Maťocha, Prchal

Už v první třetině byl vidět bojovný hokejbal, ve kterém byla Hostivař střelecky aktivnější. V páté minutě dostala možnost první přesilové hry, ke gólové šanci ale chyběl větší klid na hokejkách. Po šanci Maťochy, který trefil tyčku, se tak pražané propracovali k vedení až v závěru periody, když si mladičký Čejka poradil s obráncem a nadvakrát překonal brankáře Novotného.

Hostivařští sršeli aktivitou i v prostředním dějství a kolem brankáře Svítkova lítal jeden míček za druhým. Většinou ale střele či nahození chyběla přesnost a když už se míček za domácím brankářem objevil, nemohl mít uznán pro dříve přerušenou hru. Plánička v brance Hostivaře se ve druhé části nudil, větší přísun práce ale čekal především od třetiny závěrečné.

Sil na obou stranách ubývalo. Hráči domácího týmu nešetřili poznámkami na adresu mužů v pruhovaném a osobními tresty svůj tým doslova potápěli. Hostivařští dřeli na doraz a ve třiatřicáté minutě se radovali z druhé branky, když v začínající přesilové hře čistě vyhrál vhazování Čejka, čahoun Ondřej Kubeš napřáhl a míček po mírné teči autora vítězné buly skončil za zády Novotného! Svůj tlak si ale posléze vytvořili i domácí a pětice v modrém byla po dvou minutách v obranném pásmu ráda, že došla na střídačku. Na druhé straně hřiště se poté za brankou skácel Prchal a s bolestivým zraněním kolene byl nucen odstoupit ze zápasu. Hostivař tak dohrávala na dva kompletní útoky, z nichž ten druhý brzy zařídil další gól. Čejka se uvolnil od mantinelu a naservíroval míček Filipu Foubíkovi, který uklidil míček do klece a mohl se tak radovat ze své první branky v hokejbalu, 0:3! Poslední minuty se prakticky dohrávaly. Hostivař držela soupeře daleko od branky a ani sama se již nikam významně nehnala. Po týmovém a disciplinovaném výkonu tak hostivařští oslavili v Pardubicích svou první výhru v kategorii staršího dorostu.

Ondřej Novák (trenér týmu) - "Proti Svítkovu jsme předvedli perfektní týmový výkon, založený na precizní disciplíně a časté střelbě, podpořený pozorným brankářem a stále pozitivním myšlením. Utkání jsme zaslouženě dovedli k prvnímu vítězství v této kategorii. "

Lukáš Píša (kapitán týmu) - "Myslím, že jsme utkání zvládli bravurně. Dokázali jsme hrát se soupeřem rychlý hokejbal a po úžasném výkonu celého týmu, a také díky Pláňovi a skvělému Čejkysovi, jsme zaslouženě vyhráli."

„Všechny jarní zápasy byly kvalitní", těší trenéra juniorů po vyřazení z play-off!

20.5.2024

Starší žáci mají po výhře nad Kertem jistotu závěrečných turnajů sezóny!

19.5.2024

B tým mužů zvítězil i ve druhém semifinále! O postup do finále zabojuje za týden v Rakovníku!